Zpracování masa – se spolehlivou automatizací

Meat processin

Hygiena je alfou a omegou celého procesu zpracování masa. U každého z Vašich zařízení, od porážky přes zpracování masa až po balení, se musí důsledně předcházet jakékoli kontaminaci. Od nás můžete získat a elektrická automatizační řešení, která se přesně hodí pro zpracování masa a uzenin: konstruovaná v hygienickém provedení, mimořádně odolná a umožňující snadné čištění.

Ústřední bezpečnostní aspekty

Bezpečnost v oblasti zpracování masa a uzenin přirozeně znamená bezpečnost strojů. Stejně naprosto nezbytné jsou zde však také spolehlivě čisté výrobní procesy.

Emergency Buton
Bezpečnost strojů

Bezpečnost při zacházení se stroji je pro společnost Festo samozřejmostí. Použití bezpečnostní pneumatické a elektrické techniky od společnosti Festo Vám poskytne jistotu, že svá bezpečnostní opatření realizujete v souladu se směrnicí o strojních zařízeních č. 2006/42/ES. Tím se zajistí také optimální bezpečnost Vašich pracovišť.

S našimi zkušenostmii z oboru pomáháme společnostem od vyhodnocení rizik přes určení bezpečnostní koncepce až po její validaci – a jdeme ještě dále: Vašim zaměstnancům poskytneme přímo v místě provozu školení zaměřená na praktické znalosti.

Více o bezpečnosti

Clean Design Valve Terminal
Bezpečnost potravin

Z hlediska bezpečnosti potravin neznáme kompromisy. Od nás získáte vhodné automatizační komponenty pro své stroje na zpracování masa: s odolnými materiály a v provedení splňujícím přísné hygienické požadavky. Vše pro hygienicky bezvadné výsledky čištění při extrémně malé časové náročnosti.

Víme zcela přesně, jak to ve vašem oboru musí probíhat, a naši odborníci jsou důsledně obeznámeni s příslušnými normami a směrnicemi.

Více o bezpečnosti potravin

Spolehlivě napnutý obal

Příklad pro potravinářská balení: požadována je aplikace, která dokáže zpracovávat materiály různých kvalit a různé tloušťky. A to tak, aby každý materiál byl správně napnutý, neboť jinak by došlo k poškození zboží nebo porušení těsnosti obalu. Nejvyšší obezřetnost je nezbytná zvláště na vstupu materiálu do zařízení – již i ty nejmenší nepřesnosti mohou vést ke ztrátě kvality ve výrobě.

Řešením je řízení vyrovnávacího válce ("tanečnice"), jehož funkce jsou integrovány ve ventilovém terminálu MPA. Součástí řešení je terminál CPX, jehož pomocí jednoduše začleníte pneumatické a elektrické řídicí řetězce do jakékoli koncepce. O čistotu práce se postarají kruhové válce CRDSNU z nerezové oceli umožňující snadné a důkladné čištění.

Automatizace pro zpracování masa

CRDSNU

Kruhové válce CRDSNU

S tukem NSF-H1. Vysoká spolehlivost a dlouhá životnost díky těsnění pro suchý chod. Vždy správné nastavení díky samočinně nastavitelnému tlumení v koncové poloze PPS.

Více o CRDSNU

Valve terminal MPAC

Ventilové terminály MPA-C

Pro snadné čištění a odolné korozi. IP 69K pro přímé použití v náročném prostředí. Materiály v souladu s požadavky FDA včetně tuku NSF-H1.

Více o MPA-C

PTFEN

Hadice z plastu PTFEN

Hadice PFTEN jsou mimořádně odolné chemikáliím, čištění, teplotě a tlaku. Ideální pro potravinářský průmysl, např. pro zpracování masných výrobků.

Více o PTFEN