Novinky: výrobky a řešení

Rychlý, šetrný a bezpečný úchop plátků: Festo H-Portal s Bernoulliho chapadlem

Citlivý a bezpečný úchop

Použití: během výrobního procesu se musí plátky konstantně a bezpečně uchopovat, aby tak byly přepravovány mezi jednotlivými výrobními kroky. Zde je vyžadováno vysoké tempo, aby byly uchovány co nejmenší náklady na výrobu modulů, ale také šetrné zacházení, jelikož plátky se nesmí zlomit.

Výzva: čím dále je výrobní proces plátku, tím více vzrůstá jeho hodnota prostřednictvím postupného zušlechťování. Proto má pro manipulaci s výrobky i pro snížení investičních nákladů a nákladů na energii pro stroje rozhodující význam použití vhodné technologie chapadel ve správný okamžik. 

Spolehlivý a bezdotykový úchop pomocí Bernoulliho chapadel od společnosti Festo

Úchop pomocí Bernoulliho chapadel OGGB

Bernoulliho chapadlo OGGB uchopuje plátky téměř bez dotyku a spolehlivě je přepravuje mezi jednotlivými kroky. Na rozdíl od vakuových přísavek funguje Bernoulliho přísavka s čistým stlačeným vzduchem. Ten je vytlačován ven přes maličkou kruhovou štěrbinu, přičemž vytváří sací efekt, jehož pomocí se plátek jemně, ale bezpečně nadzdvihne – aniž by na něm vznikly jakékoliv pozůstatky.

Sací vložky OASI od společnosti Festo: ochrana před nasátím a poškozením křehkých obrobků

Úchop přísavkami se sacími vložkami OASI

Sací vložky OASI představují ochranu před nasátím a poškozením křehkých výrobků. V kombinaci s vhodnou vakuovou přísavkou a vakuovým ejektorem se jedná o kompletní řešení pro spolehlivé odebírání a manipulaci s plátky. Toto řešení s nízkými náklady je ideálně vhodné pro manipulaci se surovými plátky, například pro podávací stanici na počátku linky na výrobu článků.