Automatizace osazování desek plošných spojů

Bezpečně zvládnete vysoké nároky na kvalitu v mikrometrech. Jen kdyby na to bylo více času. Ale i to zvládnete. Pro celý proces osazování plošných spojů nabízíme hospodárné systémy „pick and place“, okamžitě dostupná automatizační řešení jak pro THT tak pro SMT, od podavače do linky až po testy obvodů.

Výroba elektroniky

Festo jako partner pro automatizaci

V celém oboru výroby elektroniky se společnost Festo celosvětově prosadila jako osvědčený partner. Osazování plošných spojů se se účastníme už od začátku prostřednictvím vývoje technologie a miniaturizace s účinnou automatizací „pick and place“.

Nabízíme pohony a válce podle norem, rychlé ventily, vakuové ejektory a další standardní komponenty, jakož i kompletní elektrické pohonné jednotky a manipulační systémy k okamžité instalaci a v neposlední řadě i výkonná kamerová zařízení a chytrá řešení pro průmysl 4.0.

Malý plochý portál EXCM ve společnosti Visatronic GmbH

Kompaktní ploché portály

Projekt: Malé výrobní série a prototypy činí z průmyslového zkoušení desek plošných spojů výzvu. Pro tento úkol byl vyvinut cenově výhodný zkušební Flying-Probe-Tester.

Řešení: ve společnosti Visatronic navádí plochý miniportál EXCM zkušební jehlu rychle a přesně do zkušební polohy a pomocí elektrických saní EGSK ji spouští na testovaný výrobek s definovanou silou a po definované dráze.

Hlavní výhody:

  • nejsou nutné drahé zkušební adaptéry
  • velmi kompaktní konstrukce
  • přesnost polohování 0,1 mm
  • opakovatelná přesnost ±0,05 mm
  • zrychlení až 10 m/s²

Vhodné výrobky pro osazování plošných spojů

ELGC

Pohony s vřetenem nebo ozubeným řemenem ELGC

S cenově výhodnou řadou pohonů ELGC dosáhnete kompaktních rozměrů a optimálního využití instalačního prostoru – např. při manipulaci malých součástí nebo ve stolních aplikacích.

Více o ELGC

CMMO-ST

Ovladače motorů CMMO-ST

Ovladače krokových motorů řady Optimised Motion Series jsou cenově optimalizovány a poskytují plnohodnotnou funkci regulace v uzavřené smyčce. Pohodlně, jednoduše a rychle: uvedení do provozu s integrovaným webovým prohlížečem.

Více o CMMO-ST

Vakuové ejektory OVEL

Vakuové ejektory OVEL

Ideální pro Vaše vysoce dynamické, decentralizované manipulační aplikace v elektronickém průmyslu: lehké a malé OVEL. Navíc se počítá jednoduché uvedení do provozu a nastavení parametrů díky komunikaci IO-Link®.

Více o OVEL

Kompaktní manipulační systémy

Kompaktní manipulační systémy YXMx

Modulární, kompaktní a k okamžité instalaci: hotová systémová stavebnice tvořená softwarem, řízením a kinematikou optimálně využívá prostor a představuje přizpůsobivou základní platformu pro nejrůznější stolní aplikace: pájení, úchop nebo testování.

Více o YXMx

Další výrobky pro osazování desek plošných spojů

Vaše výhody s Festo

Sortiment doporučených výrobků Festo

Sortiment doporučených výrobků pro (téměř) všechny úkoly

Kolem 80 % všech automatizačních úkolů již pokryjete naším sortimentem doporučených výrobků: celosvětově máme na skladě více než 2 200 výrobků. Zpravidla jsou připraveny k expedici do 24 hodin.

Přímo k sortimentu doporučených výrobků

Elektrická automatizace

Elektrická automatizace

Elektricky, pneumaticky nebo v chytré kombinaci: nabízíme technologicky neutrální řešení, která nevyžadují žádná technická omezení, od řízení Motion Control až po elektromechaniku.

Více informací

průvodce Handling Guide on-line

Průvodce Handling Guide Online – návrh manipulačních systémů

s průvodcem Handling Guide Online nakonfigurujete vhodný manipulační systém rychle a jednoduše, od samostatného pohonu až po prostorový portál. Stačí zadat definici pohonu, užitečné zatížení atd. a za pouhých 20 minut získáte bezchybný systém k okamžitému objednání. Dodáme jej včetně modelů pro CAD a souborů pro uvedení do provozu (s parametry a nastavením ovladačů motorů), vše smontováno a připraveno pro přímou montáž do Vašeho zařízení.

Spuštění průvodce Handling Guide Online

Spokojení zákazníci díky automatizaci Festo

Vysoce přesné dávkování licích pryskyřic

Vysoce přesné dávkování licích pryskyřic

Společnost bdtronic GmbH se specializuje na velmi přesné systémy s dávkovací technikou, které nanášejí licí pryskyřice v komplexních vzorech na nejmenším prostoru. Jsme při tom: kompaktní manipulační systém YXMx Festo.

Čtěte více v časopisu pro zákazníky

Nová koncepce strojů pro selektivní pájení

Nová koncepce strojů pro selektivní pájení

Výroba snímačů pro automobilový průmysl vyžaduje stále náročnější řešení. Nová koncepce strojů IPTE Factory Automation umožňuje rychlé a spolehlivé pájení plošných spojů v tělese z plastu. Manipulační systém od společnosti Festo, připravený k přímé instalaci na stroj přitom dosahuje doby taktu pod 3 sekundy navzdory pohybující se hmotnosti větší než 60 kg.

Čtěte více v časopisu pro zákazníky

Další reference a aplikace z elektrotechnického průmyslu