Wydajne butelkowanie napojów
i pakowanie

Beverage filler

Festo oferuje bezpieczną dla żywności technikę produkcja napojów, która jest odpowiednia dla każdego rodzaju napoju - piwa, napojów spirytusowych, wody czy soku. Ten film pokazuje w jaki sposób inteligentna automatyzacja może zoptymalizować produkcję napojów, od produkcji butelek po linię do napełniania napojów oraz pakowanie na końcu linii.

Perfekcyjnie ustawione napełnianie napojów

Wydajność w produkcji napojów

Co jest dla Ciebie ważne - inteligentne funkcje produktu, wysoka dostępność systemu, duża wielkość produkcji? Zapoznaj się z tymi przykładami, aby dowiedzieć się w jaki sposób zwiększyć wydajność linii butelkowania lub obsługi systemów pakowania napojów:

Effektivität

Dostępność systemu nie jest kwestią przypadku

Dużą dostępność systemu można zaplanować. Kluczowymi wskaźnikami ogólnej efektywności urządzeń są dostępność, wydajność i jakość. Te przykłady pokazują, w jaki sposób można ograniczyć przestoje i zwiększyć szybkość cyklu przy zachowaniu najwyższej jakości.

OEE – zwiększenie efektywności działania sprzętu (PDF)

Od pustej do pełnej butelki pod wysokim ciśnieniem

Festo ma odpowiednie produkty pneumatyczne do zastosowań z użyciem wysokiego ciśnienia, np. do rozdmuchiwania butelek PET. Kluczem do sukcesu jest precyzyjne sterowanie za pomocą zaworów i bloków zaworów oraz odpowiednie przygotowanie sprężonego powietrza, w połączeniu z naszymi usługami, które są dostępne na całym świecie, od narzędzi inżynierskich do projektowania po obsługę.

Elementy pneumatyczne do rozwiązań wysokociśnieniowych

Food safety

Bezpieczeństwo żywności

Warunkiem podstawowym jest bezpieczeństwo żywności. Razem z Festo możesz niezawodnie wdrożyć wszystkie przepisy dotyczące bezpieczeństwa żywności. Nasze wytrzymałe, komponenty Clean Design umożliwiają łatwe, dokładne i szybkie czyszczenie.

Bezpieczeństwo żywności

Automatyzacja butelkowania napojów i pakowania

Valve terminal VTUG

Wyspa zaworowa VTUG z przyłączem multipin lub Fieldbus

Zoptymalizowane wersje do montażu w szafce sterującej, z płyta przyłączeniową dla lepszej ochrony przed korozją. Również z funkcją hot swap, która umożliwia wymianę zaworów podczas pracy.

Więcej informacji na temat VTUG

Valve terminal MPAC

Wyspa zaworowa MPA-C

Łatwość czyszczenia i odporność na korozję. Stopień ochrony IP69K do bezpośredniego zastosowania w trudnych warunkach pracy. Materiały posiadające atest FDA oraz zastosowany smar NSF-H1.

Więcej informacji na temat MPA-C

VZQA

Zawór zaciskowy VZQA

Do wymagających zastosowań dozowania żywności. Deklaracja zgodności zgodna z rozporządzeniem (WE) nr 1935/2004 dostępna dla normalnie otwartej konstrukcji z membraną silikonową.

Więcej informacji na temat VZQA

VZXA

Zawór z gniazdem kątowym VZXA

Łatwy do czyszczenia, modułowa konstrukcja o niewiarygodnie dużym przepływie. Elastyczność zastosowań dzięki możliwości dowolnego łączenia korpusów zaworów oraz napędów.

Więcej informacji na temat VZXA

CRDSNU

Siłownik okrągły CRDSNU

Ze smarem NSF-H1. Bardzo niezawodny i wytrzymały dzięki uszczelnieniu do pracy na sucho. I zawsze prawidłowo ustawiony dzięki samonastawnej amortyzacji PPS w położeniu końcowym.

Więcej informacji na temat CRDSNU