Przetwórstwo mięsa – bezpiecznie zautomatyzowane!

Meat processin

Higiena ma kluczowe znaczenie w przetwórstwie mięsa. Każdy Twój system, od uboju po obróbkę i pakowanie mięsa, musi być w pełni zabezpieczony przed zanieczyszczeniami. Dlatego nasze elektryczne i pneumatyczne rozwiązania automatyzacji są idealne dla przetwarzania mięsa i kiełbas, higieniczna konstrukcja jest wyjątkowo odporna na warunki zewnętrzne i łatwa do czyszczenia.

Najważniejsze pytania dotyczące bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo w przemyśle przetwórstwa mięsa i wędlin oznacza bezpieczeństwo maszyn. Ale priorytetem są również niezawodne procesy higienicznej produkcji.

Emergency Buton
Bezpieczeństwo maszyn

W przypadku urządzeń Festo, bezpieczna obsługa urządzeń jest sprawą oczywistą. Zastosowanie bezpiecznych komponentów pneumatycznych i elektrycznych Festo gwarantuje, że środki ochronne są wdrażane zgodnie z europejską dyrektywą maszynową 2006/42/WE. Pozwala to osiągnąć najwyższe możliwe bezpieczeństwo na stanowiskach roboczych.

Dzięki naszej znajomości branży, możemy być przewodnikiem naszych klientów na poszczególnych etapach oceny ryzyka, opracowania planu bezpieczeństwa, analizy i wielu innych - oferując również praktyczne szkolenia na miejscu dla pracowników.

Więcej informacji na temat bezpieczeństwa

Clean Design Valve Terminal
Bezpieczeństwo żywności

Nie idziemy na żadne kompromisy, jeśli chodzi o bezpieczeństwo żywności. Zapewniamy odpowiednie komponenty automatyzacji dla urządzeń do przetwarzania mięsa, które mają higieniczną konstrukcją i są wyprodukowane z trwałych i wytrzymałych materiałów. Wszystko, czego potrzebujesz, aby w szybki sposób osiągnąć perfekcyjnie higieniczne i czyste warunki pracy.

Bardzo dobrze wiemy jakie są wymagania Twojej branży, a nasi eksperci doskonale znają odpowiednie normy i dyrektywy, których musisz przestrzegać.

Więcej informacji o bezpieczeństwie żywności

Niezawodnie szczelne opakowanie

Przykładem pakowania żywności jest zastosowanie, które może obsługiwać materiały o różnej jakości i grubości, jednocześnie zapewniając odpowiednie naprężenie każdego typu materiału. W przeciwnym razie, towary mogą zostać uszkodzone lub opakowanie może nie być dokładnie zamknięte. Podczas podawania materiału należy zachować najwyższą ostrożność - nawet drobne niedokładności mogą prowadzić do spadku jakości produkcji.

Rozwiązaniem jest system sterowania rolek, który w sposób zdecentralizowany integruje wszystkie funkcje wyspy zaworowej MPA. Obejmuje on nasz terminal CPX, który można wykorzystać do prostej integracji sterowania pneumatycznego i elektrycznego ze wszystkimi koncepcjami automatyzacji. Nasz łatwy do czyszczenia siłownik okrągły CRDSNU ze stali szlachetnej zapewnia niezawodność procesów.

Automatyzacja przetwarzania mięsa

CRDSNU

Siłownik okrągły CRDSNU

Ze smarem NSF-H1. Bardzo niezawodny i wytrzymały dzięki uszczelnieniu do pracy na sucho. Zawsze prawidłowo ustawiony dzięki samonastawnej amortyzacji PPS w położeniu końcowym.

Więcej informacji na temat CRDSNU

Valve terminal MPAC

Wyspa zaworowa MPA-C

Łatwość czyszczenia i odporność na korozję. Stopień ochrony IP69K do bezpośredniego zastosowania w trudnych warunkach pracy. Materiały posiadające atest FDA oraz zastosowany smar NSF-H1.

Więcej informacji na temat MPA-C

PTFEN

Przewody z tworzywa sztucznego PTFEN

Przewody PFTEN są szczególnie odporne na środki chemiczne, środki czyszczące, ekstremalne temperatury i ciśnienie. Idealne dla przemysłu spożywczego, np. przetwórstwa mięsa.

Więcej informacji na temat PTFEN