Bicie rekordu prędkości w produkcji układów napędowych

Festo oferuje komponenty i systemy do szybkiego i precyzyjnego przenoszenia obciążeń, które umożliwiają szybki transport oraz niezwykle precyzyjne monitorowanie.

 

Produkty dedykowane dla produkcji układów napędowych

Elektryczny siłownik zderzakowy EFSD

Precyzyjne zatrzymywanie i sygnalizacja położenia

Elektryczny siłownik zderzakowy EFSD ze zintegrowaną sygnalizacją położenia jest specjalnie zaprojektowany do zastosowań w systemach przenoszenia, w których przedmioty są przenoszone z jednego stanowiska produkcyjnego do kolejnego. Jest zaprojektowany do przenoszenia elementów o masie do 100 kg.
Najważniejsze cechy: możliwość bezpośredniego podłączenia do cyfrowego modułu We/Wy sterownika PLC.

 

Więcej informacji na temat siłownika zderzakowego

 

Siłowniki zderzakowe DFST

Delikatne i płynne zatrzymywanie obciążeń do 1 kg do 800 kg

Siłownik zderzakowy DFST jest idealnym rozwiązaniem do zatrzymywania i separowania elementów roboczych lub dla szybkich systemów transportowych. Amortyzatory pracują z minimalnym obciążeniem: do obsługi pełnego i pustego przenośnika elementu roboczego wymagana jest tylko wielkość amortyzatora.

 

Więcej informacji na temat siłowników zderzakowych

 

Terminal elektryczny CPX

Stanowiska dowodzenia w drodze do Przemysłu 4.0

Terminal elektryczny CPX z wyspą zaworową VTSA.
To rozwiązanie automatyzacji łączy w sobie moduły We/Wy, funkcje zaworu oraz funkcje bezpieczeństwa zgodnie z normą ISO 13849-1. Ta jednostka może być wykorzystana w Przemyśle 4.0 jako zdecentralizowana inteligencja dzięki wysokiemu poziomowi integracji funkcji, kompleksowym opcjom Fieldbus oraz IO-Link®.

 

Maksymalna produktywność: terminal CPX

Wyspy zaworowe z integracją funkcji

Napęd wysięgnikowy z paskiem zębatym ELCC

Do 30% krótsze czasy cyklu

 

Charakterystycznymi cechami napędu wysięgnikowego z paskiem zębatym ELCC jest kompaktowa konstrukcja, duża sztywność i mała przemieszczana masa. Optymalizacja pod kątem krótszych czasów cyklu i mniejszych wibracji. Idealnym zastosowaniem napędu jest praca w pionie jako oś Z ale można go wykorzystać jako napęd poziomy lub zamontować pod kątem, jeśli napęd nie może znajdować się obszarze roboczym.

 

Więcej informacji na temat zoptymalizowanego napędu wysięgnikowego

Napęd wysięgnikowy EHMH z mechanizmem zębatkowym

Bezpieczny i bardzo dynamiczny

 

Gdy priorytetem jest duża sztywność oraz dokładność pozycjonowania, napęd wysięgnikowy EHMH z mechanizmem zębatkowym gwarantuje bardzo dynamiczny ruch obciążeń do 200 kg. W pakiecie również bezpieczeństwo oraz duża żywotność!

 

Mocny napęd do dużych obciążeń