Technologia wodno-ściekowa

Technologia wodno-ściekowa

Odpowiedzialność za wody to duży obowiązek. Woda, zwłaszcza woda pitna, stała się cennym i często drogim towarem. Istotne jest zatem zapewnienie wydajnej automatyzacji uzdatniania wody oraz procesów wodno-ściekowych ; zmniejszy to koszty, a jednocześnie zapewni warunki do utrzymania wysokiej jakości wody. Możesz polegać na naszym wieloletnim doświadczeniu w zakresie technologii wody do celów komunalnych i przemysłowych, masz również możliwość uzyskania wszystkiego od jednego dostawcy.

Najważniejsze cechy projektów i rozwiązań

Uzdatnianie wody pitnej dla Bursy

Długa droga wody

Automatyzacja z wykorzystaniem pneumatyki w regionalnej stacji uzdatniania wody w Langenau, jedna z najnowocześniejszych stacji uzdatniania wody w Europie.

Przeczytaj więcej na temat naszego rozwiązania

System filtrów w Bursa

Świeża woda dla Bursy

Modernizacja łącznie 28 nowo zautomatyzowanych basenów filtracyjnych w stacji uzdatniania wody w Dobruca (Turcja).

Więcej informacji

Sprawdź informacje na temat innych naszych projektów i rozwiązań

Nowości produktowe dla technologii wodno-ściekowej

DFPI

Napęd liniowy DFPI

Doskonałe rozwiązanie do sterowania zaworami zastawkowymi, zaworami zasuwowymi i wieloma innymi. Napęd spełnia wymagania normy ISO 15552, ma opcjonalny zintegrowany sterownik lub układ pomiaru położenia, a ruch obrotowy zapewnia zoptymalizowana prowadnica tłoczyska.

Napęd liniowy DFPI w katalogu

Napęd ćwierćobrotowy DFPD

Napęd ćwierćobrotowy DFPD

Funkcje napędu upraszczają automatyzację przepustnic, zaworów kulowych i innych zaworów procesowych: 10 ... 2 300 Nm, zakres obrotu do 180°, dostępność wersji odpornych na korozję – wszystko to w wersji jednostronnego lub dwustronnego działania.

Napęd ćwierćobrotowy DFPD w katalogu

CMSX

Pozycjoner CMSX

Dzięki pozycjonerowi CMSX sterowanie pozycjonowaniem pneumatycznych napędów ćwierćobrotowych oraz napędów liniowych jest dziecinnie proste. Pozycjoner zapewnia doskonały stosunek ceny do wydajności, energooszczędną pracę i wysoką niezawodność procesu dzięki analogowym lub cyfrowym sygnałom informacji zwrotnej i definiowalnym położeniom bezpieczeństwa.

Pozycjoner CMSX w katalogu

Więcej produktów do automatyzacji procesów

Konfiguracja online: szybka i prosta

Konfigurator dla zespołów zaworów procesowych.

Konfigurator dla pneumatycznych, zautomatyzowanych zaworów procesowych

Dzięki nowemu konfiguratorowi wybór optymalnego rozwiązania jest dziecinnie prosty - od zaworów procesowych uruchamianych ręcznie po zawory w pełni zautomatyzowane. Wystarczy wybrać kilka parametrów, a konfigurator w mgnieniu oka zaproponuje odpowiednie kombinacje. Dzięki temu, proces projektowania będzie szybszy, prostszy i bardziej niezawodny.

Skonfiguruj teraz

Innowacyjne koncepcje automatyzacji

Produkcja modułowa

Automatyzacja modułowych zakładów produkcyjnych (automatyzacja modułowa)

Mamy niewielki wpływ na silne wahania zapotrzebowania na wodę surową i jej jakość. Ale możesz zapewnić, że Twoja stacja uzdatniania wody jest w stanie inteligentnie nią zarządzać. Tu właśnie do gry wchodzi usieciowiony Przemysł 4.0 wraz z automatyzacją modułową Festo.

Wystarczą cztery kroki do przejścia do automatyzacji modułowej

Testowanie integralności

Całkowicie automatyczny test integralności w ultrafiltracji

Musisz dokładnie monitorować różnicę ciśnień między wlotem a wylotem, aby w odpowiednim czasie zidentyfikować przecieki membrany. Festo zaleca dla realizacji tego zadania zautomatyzowane, zdecentralizowane sterowanie i monitorowanie ciśnienia.

Przeczytaj więcej na temat korzyści

Kliknij tutaj, aby poznać jeszcze więcej rozwiązań:

Dla biur inżynieryjnych i konstruktorów systemów

Dla operatorów zakładów przemysłowych

 

 
German Water Partnership

Festo jest członkiem German Water Partnership

Odwiedź stronę internetową