Technologia wodno-ściekowa

Technologia wodno-ściekowa

Odpowiedzialność za wody to duży obowiązek. Woda, zwłaszcza woda pitna, stała się cennym i często drogim towarem. Istotne jest zatem zapewnienie wydajnej automatyzacji uzdatniania wody oraz procesów wodno-ściekowych ; zmniejszy to koszty, a jednocześnie zapewni warunki do utrzymania wysokiej jakości wody. Możesz polegać na naszym wieloletnim doświadczeniu w zakresie technologii wody do celów komunalnych i przemysłowych, masz również możliwość uzyskania wszystkiego od jednego dostawcy.

Najważniejsze cechy projektów i rozwiązań

Uzdatnianie wody pitnej dla Bursy

Długa droga wody

Automatyzacja z wykorzystaniem pneumatyki w regionalnej stacji uzdatniania wody w Langenau, jedna z najnowocześniejszych stacji uzdatniania wody w Europie.

Przeczytaj więcej na temat naszego rozwiązania

System filtrów w Bursa

Świeża woda dla Bursy

Modernizacja łącznie 28 nowo zautomatyzowanych basenów filtracyjnych w stacji uzdatniania wody w Dobruca (Turcja).

Więcej informacji

Sprawdź informacje na temat innych naszych projektów i rozwiązań

Nowości produktowe dla technologii wodno-ściekowej

DFPI

Napęd liniowy DFPI

Doskonałe rozwiązanie do sterowania zaworami zastawkowymi, zaworami zasuwowymi i wieloma innymi. Napęd spełnia wymagania normy ISO 15552, ma opcjonalny zintegrowany sterownik lub układ pomiaru położenia, a ruch obrotowy zapewnia zoptymalizowana prowadnica tłoczyska.

Napęd liniowy DFPI w katalogu

Napęd ćwierćobrotowy DFPD

Napęd ćwierćobrotowy DFPD

Funkcje napędu upraszczają automatyzację przepustnic, zaworów kulowych i innych zaworów procesowych: 10 ... 2 300 Nm, zakres obrotu do 180°, dostępność wersji odpornych na korozję – wszystko to w wersji jednostronnego lub dwustronnego działania.

Napęd ćwierćobrotowy DFPD w katalogu

CMSX

Pozycjoner CMSX

Dzięki pozycjonerowi CMSX sterowanie pozycjonowaniem pneumatycznych napędów ćwierćobrotowych oraz napędów liniowych jest dziecinnie proste. Pozycjoner zapewnia doskonały stosunek ceny do wydajności, energooszczędną pracę i wysoką niezawodność procesu dzięki analogowym lub cyfrowym sygnałom informacji zwrotnej i definiowalnym położeniom bezpieczeństwa.

Pozycjoner CMSX w katalogu

Więcej produktów do automatyzacji procesów przemysłowych

Konfiguracja online: szybka i prosta 

Konfigurator dla zespołów zaworów procesowych.

Konfigurator dla pneumatycznych, zautomatyzowanych zaworów procesowych

Dzięki nowemu konfiguratorowi wybór optymalnego rozwiązania jest dziecinnie prosty - od zaworów procesowych uruchamianych ręcznie po zawory w pełni zautomatyzowane. Wystarczy wybrać kilka parametrów, a konfigurator w mgnieniu oka zaproponuje odpowiednie kombinacje. Dzięki temu, proces projektowania będzie szybszy, prostszy i bardziej niezawodny.

Skonfiguruj teraz

Konfigurator szafek sterowniczych

Konfigurator szafek sterowniczych dla technologii wodno-ściekowej (Cabinet Guide Online)

Przy pomocy Cabinet Guide Online, technicy i inżynierowie zaangażowani w zarządzanie projektami i planowanie systemów technologii wodno-ściekowej mogą teraz w rekordowo krótkim czasie stworzyć gotową do zainstalowania szafkę sterowniczą i wprowadzić znaczne oszczędności w porównaniu z niestandardowymi szafkami sterowniczymi, które są dedykowane dla danego projektu.

Przejdź bezpośrednio do konfiguratora

Innowacyjne koncepcje automatyzacji

Produkcja modułowa

Automatyzacja modułowych zakładów produkcyjnych (automatyzacja modułowa)

Mamy niewielki wpływ na silne wahania zapotrzebowania na wodę surową i jej jakość. Ale możesz zapewnić, że Twoja stacja uzdatniania wody jest w stanie inteligentnie nią zarządzać. Tu właśnie do gry wchodzi usieciowiony Przemysł 4.0 wraz z automatyzacją modułową Festo.

Wystarczą cztery kroki do przejścia do automatyzacji modułowej

Testowanie integralności

Całkowicie automatyczny test integralności w ultrafiltracji

Musisz dokładnie monitorować różnicę ciśnień między wlotem a wylotem, aby w odpowiednim czasie zidentyfikować przecieki membrany. Festo zaleca dla realizacji tego zadania zautomatyzowane, zdecentralizowane sterowanie i monitorowanie ciśnienia.

Przeczytaj więcej na temat korzyści

Kliknij tutaj, aby poznać jeszcze więcej rozwiązań:

Dla biur inżynieryjnych i konstruktorów systemów

Dla operatorów zakładów przemysłowych

 
Logo Nereda

Festo jest preferowanym dostawcą społeczności Nereda

Przejdź do strony internetowej Nereda

 
German Water Partnership

Festo jest członkiem German Water Partnership

Odwiedź stronę internetową