Bionic Learning Network –
inspirowane naturą

Przedstawienie Bionic Learning Network 2014: BionicKangaroo

 

Przedstawienie Bionic Learning Network 2014: BionicKangaroo


Bionic Learning Network z Festo po raz kolejny zapewni w tym roku nowy impuls przyszłościowej technologii automatyzacji na targach Hannover Messe.

 

Dzięki interdyscyplinarnej współpracy Festo z uniwersytetami, instytutami i firmami rozwijającymi technologię, możliwe było opracowanie unikalnych przyszłościowych koncepcji. Na ich podstawie stworzono modele naturalne, które posłużyły jako inspiracja nowych rozwiązań w sektorze automatyzacji.

 

Możesz poznać najnowsze projekty i dowiedzieć się więcej o Bionic Learning Network na naszej międzynarodowejstronie firmowej.


BionicKangaroo

Wydajny energetycznie mechanizm skoków oparty na modelu naturalnym

Podobnie jak w przypadku zwierzęcia, BionicKangaroo jest w stanie odzyskać część energii przy lądowaniu, przechować ją i wykorzystać do wykonania następnego skoku.

 

Wszystko na temat BionicKangaroo


 

eMotionSpheres

Ruch systemów autonomicznych w powietrzu bez obaw o kolizję

Stworzone przez Festo eMotionSpheres pokazują mechanizm poruszania się obiektów latających (pojedynczo lub grupowo) w skoordynowany sposób i w określonej odgórnie przestrzeni.

 

Wszystkie informacje na temat eMotionSpheres


 

MultiChoiceGripper

Zróżnicowane metody chwytania wzorowane na działaniu ludzkiej ręki

Łączy chwytanie równoległe i dośrodkowe bez potrzeby dokonywania konwersji. Łatwo adaptujące się palce pozwalają na delikatne i elastyczne dopasowanie do wielu różnych kształtów.

 

Więcej informacji o MultiChoiceGripper