Przemysł drzewny i obróbki drewna

Technika automatyzacji dla maszyn w przemyśle drzewnym oraz do obróbki drewna

 

Systemy pneumatyczne są powszechnie wykorzystywane jako pewne i ekonomiczne medium we wszystkich maszynach oraz systemach w przemyśle drzewnym oraz w obróbce drewna. Festo dostarcza znormalizowaną technikę automatyzacji, od napędów pneumatycznych i technikę zaworową po zespoły przygotowania powietrza, do wszystkich maszyn w przemyśle drzewnym, w tym przemysłu tartacznego, meblarskiego oraz wyrobów stolarskich.

 

Oszczędna produkcja w procesach obróbki drewna

 

 

 

Nowoczesne cięcie drewna

 

Firma USNR, będąca największym na świecie dostawcą systemów i technologii obróbki drewna, od ponad dziesięciu lat korzysta z powodzeniem z rozwiązań Festo.

Wyspy zaworowe CPX / VTSA ze zintegrowanymi funkcjami, które sterują wszystkimi napędami - pneumatycznymi, serwopneumatycznymi oraz hydraulicznymi - odgrywają ważną rolę w modułowej konstrukcji najszybszej na świecie piły taśmowej.

Napędy pneumatyczne dla przemysłu drzewnego

Festo oferuje wytrzymałe, niezawodne rozwiązania za przystępną cenę: od siłowników jednostronnego działania, kompaktowych i okrągłych siłowników po napędy wahadłowe i siłowniki dociskowe. Większość z nich ma samonastawną amortyzację PPS pozwalającą zaoszczędzić około pięciu minut czasu konfiguracji na jednym siłowniku. Ponadto dostępne są dopasowane czujniki zbliżeniowe, elementy łączące, przewody i złącza - również całkowicie zmontowane w kompletną jednostkę.

 

Cylinder

Siłowniki przycinarki: modułowy system różnych typów uszczelnień tłoczyska i systemów amortyzacji

  • ISO VDMA 15552 standard
  • ze specjalnym uszczelnieniem tłoczyska i specjalną amortyzacją w położeniach końcowych
  • Zaprojektowane do pracy w trudnych warunkach, przy dużych prędkościach lub obciążeniach i trudnych warunkach otoczenia, np. żywica i lód

Siłowniki do procesu suszenia

  • ISO VDMA 15552 standard
  • zaprojektowane specjalnie dla rygorystycznych wymagań w procesie suszenia

Siłowniki dociskowe

  • siłowniki jednostronnego działania ze wzmocnionym tłoczyskiem
  • zaprojektowane do absorbowania dużych sił poprzecznych

Specjalne napędy pneumatyczne w katalogu

Całkowicie zautomatyzowany system montażu z IO-Link®

Firma nobilia stała się największym producentem kuchni w Europie dzięki wydajnej produkcji z wysoce zautomatyzowanymi systemami montażu dostarczanymi przez firmę Hüttenhölscher. Festo zapewnia wsparcie w zakresie innowacyjnych produktów automatyzacji.

IO-Link® zapewnia większą elastyczność i dostępność w firmie nobilia.

Raport użytkownika nobilia/Hüttenhölscher: Całkowicie zautomatyzowany system montażu z IO-Link®

 

 

 

Technika zaworowa dla przemysłu drzewnego

 

Wyspa zaworowa umożliwia efektywną integrację zaworów pneumatycznych i osprzętu elektrycznego. Wspólne zasilanie elektryczne i system sterowania wymaga mniej przewodów i kabli, dzięki czemu instalacja jest znacznie prostsza i szybsza. Wynaleźliśmy wyspę zaworową w 1989 roku i od tamtej pory stale pracujemy nad tym, aby była bardziej ekonomiczna i elastyczna. Dotyczy to elektrycznych wejść i wyjść, techniki bezpieczeństwa, protokołów sterowania, diagnostyki i monitorowania stanu oraz optymalizacji wysp zaworowych pod kątem danego zastosowania.

Techniki zaworowe dla przemysłu drzewnego

Więcej informacji na temat wysp zaworowych można uzyskać klikając tutaj

 

 

 

20% zmniejszenie nakładów na projektowanie i montaż dzięki rozwiązaniom Festo

 

SCM Group wykorzystuje rozwiązania automatyzacji Festo w swoich maszynach do obróbki drewna i uzyskuje wysoki poziom elastyczności i wydajności.

SCM Group, dzięki centrom obróbczym morbidelli m100 i m200, oferuje bardzo elastyczne, kompaktowe i wydajne maszyny do wszystkich zadań związanych z obróbką drewna oraz nowoczesnego przetwarzania materiałów.

 

 

Zespoły przygotowania powietrza dla przemysłu drzewnego

 

Zwiększ żywotność komponentów i systemów ograniczając tym samym czas przestojów oraz ilość usterek. Nasze zespoły przygotowania powietrza serii MS wraz z ich wyjątkową możliwością łączenia różnych wielkości umożliwiają uzyskanie optymalnych przepływów przy mniejszych gabarytach i niższych kosztach. Wersje pneumatyczne i elektryczne zapewniają całkowitą szczelność oraz oferują niezawodne funkcje włączania i wyłączania. Widoczne w każdym szczególe ogromne doświadczenie Festo jest bezpośrednim efektem naszej spójnej koncepcji.

Moduł utrzymania ruchu w przemyśle drzewnym

Komponenty specjalnego zespołu przygotowania powietrza w katalogu

 

 

Technika napędów elektrycznych dla przemysłu drzewnego

Inżynieria napędów elektrycznych

Asortyment silników serwo i sterowników Festo jest dostosowany do naszych napędów z paskiem zębatym i napędów ze śrubą oraz siłowników elektrycznych – doskonale dopasowane oprogramowanie narzędziowe wraz z kompletnymi rozwiązaniami bezpieczeństwa w systemach mechanicznych i napędowych. Innowacyjne narzędzia programowe do projektowania i konfiguracji wraz z naszą platformą automatyzacji i innymi zintegrowanymi rozwiązaniami sterowania ruchem zapewniają praktycznie nieograniczone spektrum rozwiązań do zadań automatyki przemysłowej, od kompletnych systemów pozycjonowania po całe systemy manipulacyjne. Należy dodać, że są one również dostępne w wersjach elektrycznych lub kombinacji obu wersji.

Specjalne napędy elektryczne w katalogu