Automatyzacja montażu płytek drukowanych

Mimo tego, że jesteś w stanie spełnić rygorystyczne wymagania jakościowe w zakresie mikronów to korzystnie byłoby mieć nieco więcej czasu. Teraz jest to możliwe. Festo oferuje ekonomiczne systemy pick & place oraz dostępne „od ręki” rozwiązania automatyzacji dla łańcucha procesów montażu płytek drukowanych, od ładowarki linii po testy wewnątrzobwodowe dla technologii THT oraz SMT.

Produkcja podzespołów elektronicznych

Festo jako Twój partner automatyzacji

Festo jest wiarygodnym partnerem we wszystkich obszarach produkcji podzespołów elektronicznych. Nasza efektywna automatyzacja pick & place obsługuje od samego początku produkcję płytek drukowanych i jest dostosowywana do zmian technologicznych i miniaturyzacji.

Oferujemy napędy, siłowniki ISO, zawory szybkoprzełączające i generatory podciśnienia oraz inne standardowe komponenty, kompletne układy napędów elektrycznych, i wszystkie rozwiązania od gotowych do zainstalowania systemów manipulacyjnych po bardzo wydajne systemy wizyjne i inteligentne rozwiązania Przemysłu 4.0 .

Kompaktowy manipulator płaski XY EXCM w firmie Visatronic GmbH

Kompaktowy układ portalowy płaski

Projekt: Krótkie serie i prototypy są prawdziwym ekonomicznym wyzwaniem dla testowania obwodów drukowanych. Dlatego opracowaliśmy specjalnie do tego zadania ekonomiczny system testowy Flying Probe.

Rozwiązanie: W firmie Visatronic mały manipulator płaski XY EXCM szybko i dokładnie ustawia igłę testową w pozycji testowej, a napęd elektryczny EGSK obniża ją na testowany element roboczy z określoną siłą i posuwem.

Najważniejsze informacje:

  • Nie są wymagane kosztowne testowe adaptery
  • Bardzo kompaktowa konstrukcja
  • Dokładność pozycjonowania 0,1 mm
  • Dokładność powtarzalności +/- 0,05 mm
  • Przyspieszenia do 10 m/s2

Produkty dedykowane dla montażu płytek drukowanych

ELGC

Napęd z paskiem zębatym i napęd ze śrubą ELGC

Ekonomiczna seria napędów ELGC umożliwia budowanie bardzo kompaktowych rozwiązań i maksymalnie wykorzystać przestrzeń zabudowy w małych zespołach montażowych, manipulowaniu małymi częściami i wielu innych aplikacjach.

Więcej informacji na temat napędu OVEL

CMMO-ST

Sterownik silnika CMMO-ST

Sterownik silnika krokowego systemów zoptymalizowanych kosztowo jest ekonomicznym rozwiązaniem z kompletną funkcją pętli zamkniętej. Uruchomienie jest bezproblemowe, proste i szybkie dzięki wbudowanej przeglądarce internetowej.

Więcej informacji na temat sterownika CMMO-ST

Generator podciśnienia OVEL

Generator podciśnienia OVEL

Niewielki i lekki generator podciśnienia OVEL jest idealnym rozwiązaniem dla bardzo dynamicznych, zdecentralizowanych aplikacji manipulacyjnych w przemyśle elektronicznym. Uruchomienie i parametryzacja są również proste dzięki IO-Link®.

Więcej informacji na temat generatora OVEL

Kompaktowy system manipulacyjny

Kompaktowy system manipulacyjny YXMx

Nasz gotowy do użycia modułowy, kompaktowy system obejmuje oprogramowanie, sterownik i kinematykę oraz zapewnia optymalne wykorzystanie przestrzeni zabudowy. Jest to elastyczna platforma podstawowa dla szerokiej gamy małych zespołów montażowych, w tym testowanie, lutowanie i chwytanie.

Więcej informacji na temat systemu YXMx

Więcej produktów do montażu płytek drukowanych

Korzyści ze stosowania rozwiązań Festo

Podstawowy program produkcyjny Festo

Podstawowy program produkcyjny dla (prawie) wszystkich zadań

Nasz podstawowy program produkcyjny pokrywa niemal 80% wszystkich zadań automatyzacji. Obejmuje ponad 2 200 produktów, które są dostępne w magazynach na całym świecie. Produkty są zazwyczaj gotowe do wysyłki w ciągu 24 godzin.

Przejdź bezpośrednio do podstawowego programu produkcyjnego

Automatyzacja elektryczna

Automatyzacja elektryczna

Festo oferuje neutralne technologicznie rozwiązania elektryczne, pneumatyczne i ich inteligentne połączenie, dzięki czemu nie nakładają one żadnych ograniczeń technicznych - od sterowania ruchem po komponenty elektromechaniczne.

Więcej informacji

Handling Guide Online

Handling Guide Online – projektowanie systemów manipulacyjnych

Szybko i w prosty sposób skonfiguruj odpowiedni system manipulacyjny przy pomocy Handling Guide Online, od rozwiązania jednoosiowego do manipulatora trójwymiarowego XYZ. Wystarczy wprowadzić definicję osi, obciążenie itd., aby po zaledwie 20 minutach otrzymać gotowy do zamówienia, idealnie dopasowany system. System jest dostarczany gotowy do zainstalowania lub częściowo zmontowany wraz z danymi CAD oraz plikami konfiguracyjnymi.

Uruchom Handling Guide Online

Zadowoleni klienci dzięki automatyzacji Festo

Bardzo precyzyjne dozowanie żywic

Bardzo precyzyjne dozowanie żywic

Firma bdtronic GmbH specjalizuje się w bardzo precyzyjnych systemach dozujących, które są w stanie nakładać żywice o skomplikowanych kształtach i na najmniejszych powierzchniach. W skład systemu wchodzi również mały system manipulacyjny YXMx z Festo.

Więcej informacji można znaleźć w naszym magazynie dla klientów

Koncepcja nowego urządzenia do lutowania selektywnego

Koncepcja nowego urządzenia do lutowania selektywnego

Produkcja czujników dla przemysłu motoryzacyjnego wymaga coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań. Koncepcja nowego urządzenia opracowana przez IPTE Factory Automation umożliwia szybkie i niezawodne lutowanie płytek drukowanych w obudowie z tworzywa sztucznego. Gotowy do zainstalowania system manipulacji Festo pozwala uzyskać czasy cyklu poniżej 3 sekund mimo przemieszczanej masie ponad 60 kg.

Więcej informacji można znaleźć w naszym magazynie dla klientów

Pozostałe referencje i zastosowania dotyczące przemysłu elektronicznego