Automatyzacja w przemyśle półprzewodnikowym

Examination Microchop

System, który budujesz dzisiaj, za zaledwie 18 miesięcy, będzie musiał produkować dwa razy bardziej złożone układy scalone niż te, które są produkowane obecnie - i które będą sprzedawane po tej samej cenie. Można to osiągnąć tylko za pomocą niezawodnych i ekonomicznych rozwiązań automatyzacji. Zdajemy sobie doskonale sprawę, jak ważna dla producentów półprzewodników i podzespołów elektronicznych jest pełna dostępność systemu. Jakie produkty i usługi potrzebujesz? Jesteśmy do Twojej dyspozycji - na całym świecie.

Twoje wyzwanie: niezawodna regulacja chłodziwa w produkcji półprzewodników

Aplikacja: Sterowanie i regulacja systemów chłodzenia za pomocą rozwiązań Festo

Rozwiązanie z Festo:

• Wyspy zaworowe VTUG oraz VTOC (1) do niezawodnego sterowania zaworami mediów pneumatycznych

• Wyspa zaworowa typu CPX-MPA w przypadku wymaganych dodatkowych We/Wy, np. do sterowania zaworami elektrycznymi, integrowania czujników lub budowania układów sterowania w pętli zamkniętej. Możliwość rozbudowy o funkcje diagnostyczne i zdalnego utrzymania ruchu.

• Zawory typu VZXA, VZQA i VZWF uruchamiane elektrycznie lub pneumatycznie (3) sterują przepływem mediów. Media o bardzo niskiej i/lub wysokiej temperaturze są niezawodnie i dokładnie regulowane, nawet w układach sterowania w pętli zamkniętej.

• Napęd ćwierćobrotowy DFPD (4) uruchamia zawory kulowe VZBF (5) i zawory klapowe, które są zwykle stosowane w przewodach głównych lub przewodach zasilających/odprowadzających układu chłodzenia lub do sterowania temperaturą mediów, ze względu na ich duże natężenie przepływu.

• Czujniki typu SFAW (2) oraz SPAW (6) bardzo dokładnie mierzą natężenie przepływu, temperaturę oraz ciśnienie medium.

Nowości w ofercie produktów dla przemysłu półprzewodnikowego

Festo posiada szeroką ofertę produktów dla urządzeń do produkcji podzespołów elektronicznych: wyspa zaworowa VTOC ze zintegrowanymi funkcjami bezpieczeństwa czy proporcjonalne regulatory ciśnienia VEAA/VEAB do sterowania zaworami mediów, które są zwykle wykorzystywane do regulacji i sterowania gazami procesowymi.

Wyspa zaworowa VTOC

Wyspa zaworowa VTOC

Kompaktowa pilotowa wyspa zaworowa do szerokiego zakresu aplikacji pneumatycznych. Z opcją Interlock dla zwiększenia bezpieczeństwa. Sterowanie przez przyłącze multipin lub Fieldbus. Wyspa zaworowa VTOC obsługuje również IO-Link®.

Więcej informacji na temat wyspy zaworowej VTOC

Zawór z gniazdem kątowym VZXA

Zawór z gniazdem kątowym VZXA

Bardzo duży przepływ, konstrukcja łatwa do czyszczenia i modułowa struktura. Elastyczność aplikacji dzięki możliwości dowolnego łączenia korpusów zaworów oraz napędów.

Więcej informacji na temat zaworu VZXA

Proporcjonalny regulator ciśnienia VEAA

Proporcjonalny regulator ciśnienia VEAA

Dla stref ciśnienia do 10 bar: technologia piezo zapewnia niezwykle precyzyjne działanie regulatora VEAA oraz bardzo dużą żywotność. Dodatkowymi zaletami są wyjątkowo krótkie czasy przełączania, cicha praca i bardzo małe zużycie energii.

Więcej informacji na temat regulatora ciśnienia VEAA

Pozostałe produkty dla przemysłu półprzewodnikowego

Produkty klasyfikowane zgodnie z normą ISO dla pomieszczeń czystych (cleanroom)

Człowiek w pomieszczeniu czystym (cleanroom)

Każdy produkt Festo dla pomieszczeń czystych (cleanroom) ma dokładne informacje o klasach pomieszczeń czystych wg ISO 14644-1, w których można je stosować. Najważniejsze informacje na ten temat można znaleźć tutaj.

Informacje o pomieszczeniach czystych (cleanroom)

Oszczędność kosztów i czasu dzięki rozwiązaniom gotowym do zainstalowania z Festo

Rozwiązania gotowe do zainstalowania z Festo

Nasi inżynierowie projektu projektują rozwiązania gotowe do zainstalowania, które są indywidualnie dopasowywane do aplikacji klientów. Otrzymujesz rozwiązania systemowe gotowe do zainstalowania w Twoich urządzeniach.

Informacje o rozwiązaniach gotowych do zainstalowania

Kompletne rozwiązanie z optymalnym wykorzystaniem przestrzeni

Specjalnie opracowane żywice zabezpieczają podzespoły elektroniczne przed zanieczyszczeniami i wilgocią. Skuteczne zastosowanie tego materiału wymaga dużych umiejętności inżynieryjnych ze względu na skomplikowane kształty ścieżek w najmniejszych przestrzeniach. Również partie produkcyjne w przemyśle elektronicznym są zwykle bardzo małe. W związku z tym zmiana konfiguracji urządzeń musi być szybka, prostą i ekonomiczna.

Firma bdtronic GmbH z Weikersheim w południowo-zachodnich Niemczech jest wiodącym na świecie dostawcą tego rodzaju systemów mikrodozowników. Jako główny komponent swojego systemu mikrodozowników, firma bdtronic GmbH wybrała kompletne rozwiązanie Festo z kompaktowym robotem przemysłowym YXMx ze względu na dużą elastyczność, optymalne wykorzystanie przestrzeni zabudowy oraz absolutną precyzję i niezawodność procesu.

Przeczytaj pełną historię sukcesu w magazynie dla klientów