Budowa maszyn specjalnych i technika montażu

Valve Assembly Line Control System

W przypadku cykli innowacji, które trwają krócej niż rok producenci często nie mogą przeznaczyć nawet sześciu miesięcy na zbudowanie nowej linii produkcyjnej. Wszystko musi odbywać się szybko. Obecnie dzięki modułowości, standaryzacji oraz elastycznym i ekonomicznym rozwiązaniom automatyzacji klienci mogą zabezpieczyć swoje marże w przypadku montażu małych części i produkcji urządzeń elektronicznych. Festo może Ci właśnie w tym pomóc.

Szybsza gotowość do działania dzięki standardowym produktom

Brytyjska firma rodzinna Harwin Plc specjalizuje się w bardzo funkcjonalnych wtyczek przyłączeniowych. Wymagania tego rynku zwiększają tak szybko, jak szybko postępuje miniaturyzacja. Złącza, w których odległość pomiędzy stykami wynosi już zaledwie 1,25 mm, muszą wytrzymać niezliczoną ilość podłączeń, które czasami mają miejsce w ekstremalnych warunkach. Firma Harwin produkuje je w wielu wersjach.

Nowa linia produkcyjna serii Gecko musiała być w związku z tym elastyczna i zapewniać najwyższy poziom niezawodności, precyzji, dokładności powtarzalności oraz być wydajna. Rozwiązaniem była modułowa, skalowalna koncepcja automatyzacji Festo. Korzyści takiego rozwiązania to szybsze linie produkcyjne, które umożliwiają szybkie przygotowanie do pracy, uproszczone uruchamianie i proste utrzymanie ruchu.

Więcej informacji można znaleźć w naszym magazynie dla klientów

Zalety standaryzacji i modułowości

Rachunek jest prosty: koszty zaoszczędzone na opracowanie, projektowanie i programowanie oprogramowania będą dobrze widoczne w bilansie. Ponadto Twój dział zakupów skorzysta z efektów skali. A Ty będziesz mógł oferować swoje rozwiązania szybciej i w sposób bardziej elastyczny.

Na podstawie przykładowej kalkulacji, Torsten Schulz, który jest dyrektorem Global Key Account Management segmentu przemysłu elektronicznego i montażu, pokazuje, gdzie można uzyskać największe potencjalne oszczędności:

Produkty dedykowane do budowy maszyn specjalnych i techniki montażu

Elektrozawór VUVG, plug-in

Elektrozawór VUVG, plug-in

Część wewnętrzna tego uniwersalnego zaworu została na nowo zaprojektowana, dzięki czemu oferuje teraz wyjątkowe połączenie dużego przepływu i kompaktowej konstrukcji. Cała seria zaworów VUVG, jako zawór indywidualny lub wyspa zaworowa, została zaprojektowana w taki sposób, aby zaspokoić wszystkie wymagania klientów.

Więcej informacji na temat zaworu VUVG

Jednostki mini DGST

Jednostki mini DGST

Najbardziej kompaktowy napęd z wózkiem na rynku. Zintegrowany amortyzator i uchwyty czujników, wbudowana podstawowa amortyzacja. A co najważniejsze: wózek i płyta spinająca stanowią jeden element, co zapewnia bezkonkurencyjną sztywność i precyzję.

Więcej informacji na temat jednostki mini DGST

Napęd z paskiem zębatym i napęd ze śrubą ELGC

Napęd z paskiem zębatym i napęd ze śrubą ELGC

Ekonomiczna seria napędów ELGC umożliwia budowanie bardzo kompaktowych rozwiązań i maksymalnie wykorzystać przestrzeń zabudowy np. w manipulowaniu małymi częściami i w małych zespołach montażowych.

Więcej informacji na temat napędu OVEL

Zestaw serwo-prasy YJKP

Zestaw serwo-prasy YJKP

Elektryczne mocowanie na wcisk z siłą do 17 kN pozwala na zastosowanie dopasowanych standardowych komponentów, które można szybko i efektywnie skonfigurować za pomocą oprogramowania, oraz na sterowanie systemem w czasie rzeczywistym.

Więcej informacji na temat zestawu serwo-prasy YJKP

Pozostałe produkty do budowy maszyn specjalnych i techniki montażu

Korzyści ze stosowania rozwiązań Festo

Podstawowy program produkcyjny Festo

Podstawowy program produkcyjny dla (prawie) wszystkich zadań

Nasz podstawowy program produkcyjny pokrywa niemal 80% wszystkich zadań automatyzacji. Obejmuje ponad 2 200 produktów, które są dostępne w magazynach na całym świecie. Produkty są zazwyczaj gotowe do wysyłki w ciągu 24 godzin.

Przejdź bezpośrednio do podstawowego programu produkcyjnego

Elektryczny system pozycjonowania OMS

Elektryczny system pozycjonowania OMS

Nasze systemy zoptymalizowane kosztowo (OMS) umożliwiają ekonomiczną i szybką automatyzację prostych zadań pozycjonowania oraz prostą konfigurację komponentów mechanicznych, sterownika i oprogramowania - wszystko jako jeden pakiet.

Systemy zoptymalizowane kosztowo (OMS)

Testowanie ekranów dotykowych i przycisków mechanicznych

Mały manipulator typu H EXCM

Testowanie platform dla urządzeń mobilnych z wykorzystaniem małego manipulatora typu H EXCM

Urządzenie Chameleon używane do testowania przez PKC Electronics wykorzystuje różne adaptery do testowania mobilnych urządzeń końcowych - automatycznie, szybko i niezawodnie. Rozwiązanie obejmuje manipulator płaski XY EXCM, kompaktowy system manipulacyjny.

Więcej informacji można znaleźć w naszym magazynie dla klientów

Pozostałe referencje i zastosowania dotyczące przemysłu elektronicznego

Automatyzacja procesów produkcji podzespołów elektronicznych

Produkcja podzespołów elektronicznych z Festo

Technologie Festo zapewniają dostęp do ogromnego potencjału firmom, które chcą zastąpić procesy w produkcji urządzeń elektronicznych wykonywane ręcznie, procesami automatycznymi. Konstruktorzy maszyn mogą również wykorzystać naszą szeroką wiedzę w zakresie automatyzacji.

Zaprezentujemy oferowane możliwości i korzyści na przykładzie montażu smartfona.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w broszurze (PDF)

Lista zatwierdzonych komponentów - Electrolux

Lista zatwierdzonych produktów pneumatycznych i elektrycznych