Automatyzacja produkcji akumulatorów

Battery Cell Pack System

Festo zapewnia fachową wiedzę, odpowiednie produkty i najlepszą obsługę producentom akumulatorów na całym świecie. Byliśmy wielokrotnie zaangażowani w wiele udanych projektów dla wiodących producentów akumulatorów. Jako kompleksowy dostawca rozwiązań dla wszystkich zadań oferujemy pełny asortyment komponentów niezawierających miedzi, niezawierających cynku i kompatybilnych z technologią pomieszczeń suchych do produkcji akumulatorów.

Manipulatory liniowe: szybkie i dokładne układanie ogniw akumulatoraRozwiązania z ramieniem do manipulowania modułami akumulatorów i systemówManipulatory trójwymiarowe XYZ: montowanie systemów akumulatorowych o wadze do 150 kg

 

Kliknij tutaj, aby przejść do pozostałych systemów manipulacyjnych

Manipulatory liniowe: szybkie i dokładne układanie ogniw akumulatoraRozwiązania z ramieniem do manipulowania modułami akumulatorów i systemówManipulatory trójwymiarowe XYZ: montowanie systemów akumulatorowych o wadze do 150 kg

Szybkość i precyzja w produkcji akumulatorów

Festo oferuje szybkie, gotowe do zainstalowania i sprawdzone systemy manipulacyjne dla całego procesu produkcji akumulatorów, od produkcji ogniw i modułów po montaż systemów akumulatorowych.

Produkty dedykowane dla produkcji akumulatorów

YJKP

Zestaw serwo-prasy YJKP

Zmontowany fabrycznie zestaw obejmuje oprogramowanie, sterownik i sprzętu do elektrycznego mocowania na wcisk z siłą do 17 kN. Fabrycznie zainstalowanie oprogramowanie zapewnia intuicyjną parametryzację i jest gotowe do natychmiastowego użycia.

Więcej informacji na temat zestawu serwo-prasy YJKP

Manipulator płaski XY EXCH

Manipulator płaski XY EXCH

Maksymalna dynamika pracy. Szybka jednostka manipulatora działająca w układzie kartezjańskim EXCH może wykonywać swobodny ruch w całym zakresie prostokątnej przestrzeni roboczej. Dwa silniki zamocowane na stałe zapewniają wyjątkową dynamikę i duże przyspieszenie - mały przemieszczany ciężar własny gwarantuje niewielkie zużycie energii.

Więcej informacji na temat manipulatora płaskiego XY EXCH

Elektrozawór VUVG, plug-in

Elektrozawór VUVG, plug-in

Część wewnętrzna tego uniwersalnego zaworu została na nowo zaprojektowana, dzięki czemu oferuje teraz wyjątkowe połączenie dużego przepływu i kompaktowej konstrukcji. Cała seria zaworów VUVG, jako zawór indywidualny lub wyspa zaworowa, została zaprojektowana w taki sposób, aby zaspokoić wszystkie wymagania klientów.

Więcej informacji na temat zaworu VUVG

Siłowniki kompaktowe DPDM

Siłowniki kompaktowe DPDM

Kompaktowe, ponieważ są krótsze i lżejsze oraz można je przykręcić na wiele sposobów. Stała amortyzacja, tłoczysko zabezpieczone przed obrotem lub dwustronne tłoczysko, jednostronnego lub dwustronnego działania: dokładnie dostosowane do wymagań.

Więcej informacji na temat siłowników kompaktowych DPDM

Pozostałe produkty dedykowane dla produkcji akumulatorów

Produkcja akumulatorów w przyszłości

Innowacyjna technologia automatyzacji dla e-mobilności

Innowacyjna technologia automatyzacji dla e-mobilności

Pojazdy elektryczne wyznaczają trend. Jednak ich sukces zależy od wydajnych i ekonomicznych akumulatorów. Projekt pilotażowy AMPLiFII w WMG w Wielkiej Brytanii tworzy podstawy dla nowe generacji akumulatorów trakcyjnych. Projekt wykorzystuje innowacyjną technikę automatyzacji firmy Horizon Instruments z rozwiązaniem pick & place Festo.

Więcej informacji można znaleźć w naszym magazynie dla klientów

Najczęściej zadawane pytania dotyczące braku zawartości miedzi

Zachowanie czystości technicznej ma decydujące znaczenie dla osiągnięcia sukcesu przy przetwarzaniu materiałów elektrod. Nawet najmniejsze ilości miedzi mogą powodować niepożądaną reakcję w akumulatorze i powodować zwarcia.

Co w Festo oznacza „nie zawiera miedzi”?

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma wiążących i jednoznacznych norm dla produktów niezawierających miedzi, które są wymagane w produkcji akumulatorów. Dlatego Festo dostosowuje się do kryteriów, które są powszechnie stosowane na rynku. Przeprowadziliśmy szereg dyskusji z naszymi klientami na temat wymagań, jakie muszą spełniać produkty niezawierające miedzi. Ich efektem są następujące wytyczne: w przypadku produktów Festo, „nie zawiera miedzi” oznacza, że ...

  • ... łożyska, prowadnice i wszystkie inne elementy, w których występuje tarcie nie zawierają miedzi a
  • ilość miedzi zawartej w stopach stosowanych we wszystkich pozostałych elementach produktu jest poniżej 6,0%.

Wymóg braku zastosowania miedzi nie dotyczy kabli, silników, płytek drukowanych oraz zaworów pilotowych.

Informacje dostępne do pobrania

Elektromobilność Festo

Produkcja akumulatorów jest czynnikiem krytycznym dla obiecującego rynku przyszłości pojazdów elektrycznych. Bądź częścią inicjatywy, aby wykorzystać pełny potencjał - dzięki technice automatyzacji Festo.

Broszura dostępna do pobrania
Rozwiązania dla produkcji akumulatorów (PDF)