Informacje na temat pandemii COVID-19

Aktualizacja z dn. 23.02.2021 r.

 

Pandemia wywołana przez koronawirusa COVID-19 nadal rozprzestrzenia się na całym świecie prowadząc do znacznych ograniczeń w życiu publicznym w wielu krajach. W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Państwa o aktualnym statusie firmy Festo.

 

 

Podobnie jak w ubiegłych tygodniach, skupiamy się przede wszystkim na naszych pracownikach oraz Klientach. Festo wdrożyło wiele środków, zapewniających pracownikom oraz klientom najwyższy stopień ochrony przed infekcją wywołaną przez koronawirusa. Jednocześnie zapewniamy, iż w dalszym ciągu będziemy wspierać naszych Klientów poprzez utrzymywanie wysokiej jakości naszych dostaw.

 
Poza kilkoma produktami, prawie cały nasz program produkcyjny jest dostępny. Wyjątki dotyczą produktów zamawianych do projektów w sektorze technologii medycznej. Ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na produkty z sektora medycznego wynikające z COVID19, Festo stara się realizować te zamówienia z najwyższym priorytetem wypełniając tym samym swoją odpowiedzialność społeczną.

Jako dostawca komponentów dla kluczowych systemów naszych Klientów, dokładamy wszelkich starań, aby łańcuchy dostaw i nasza produkcja były stabilne w skali globalnej.

 

W chwili obecnej sytuacja wygląda następująco:

  • Podjęliśmy szeroko zakrojone działania w celu zabezpieczenia zdrowia naszych pracowników. We wszystkich biurach zostały wdrożone środki higieny. Większość naszych pracowników niezwiązanych z produkcją pracuje w trybie "home office".
  • Wszystkie nasze zakłady produkcyjne działają nieprzerwanie wliczając w to również zakłady w Chinach, USA, Brazylii, Indiach i na Węgrzech.
  • Wszystkie 61 oddziałów Festo na całym świecie działają nieprzerwanie przestrzegając lokalnie wprowadzonych przepisów i ograniczeń. Spotkania z Klientami zostały ograniczone do tych niezbędnych.
  • Dostawy do naszych Klientów są realizowane na całym świecie. Opóźnienia w dostawach dotyczą tylko kilku indywidualnych przypadków.
  • Od wielu tygodni aktywnie współpracujemy ze wszystkimi naszymi dostawcami, aby zapewnić bezpieczeństwo łańcucha dostaw. W tym miejscu, chcielibyśmy również podziękować naszym dostawcom za bardzo dobrą współpracę.

 

Bycie dostępnym dla naszych klientów przez cały czas jest dla nas kwestią kluczową.
Nasi Inżynierowie Sprzedaży są dla Państwa dostępni w każdej chwili również za pośrednictwem narzędzi internetowych lub telefonu. Jednocześnie dla naszych Klientów dostępne są narzędzia online do doboru produktów oraz sklep internetowy Festo Online Shop.

 

W przypadku wystąpienia znacznego ograniczenia w naszych dostawach będziemy Państwa informować na bieżąco.