Festo Production Poland Sp. z o.o.

Festo jest globalnym koncernem produkującym i dostarczającym rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej.
W 2019 roku Festo otworzyło zakład produkcyjny Festo Production Poland Sp. z o.o. (FPP) na Bielanach Wrocławskich. W tym celu wynajęto powierzchnię w nowo wybudowanej hali w Małuszowie, gdzie odbywa się produkcja wybranych typów siłowników oraz indywidualnych rozwiązań układów sterowania napędami pneumatycznymi, skonfigurowanych wg wymagań klienta. Jednocześnie Festo zakupiło również działkę, gdzie rozpocznie budowę własnej hali. Festo Production Poland docelowo będzie produkować szeroką gamę produktów z obszernego katalogu Festo.

 

FPP zatrudnia obecnie 30 osób i wraz z relokacją kolejnych projektów i produktów będzie się powiększać o kolejnych członków zespołu.


Tak jak we wszystkich spółkach koncernu Festo również w FPP kierujemy się potrzebami naszych klientów, stawiając na innowacyjność, jakość, bezpieczeństwo i wzajemny szacunek.

 

Festo Production Poland Sp. z o.o. - Zakład w Małuszowie

 

Koncern Festo

Firma Festo powstała w 1925 roku w Niemczech. Została założona przez Gottlieba Stolla i Alberta Fezera, od których nazwisk powstała nazwa Festo. Na początku firma zajmowała się produkcją urządzeń do obróbki drewna. Po krótkim czasie rodzina Stoll przejęła firmę, którą obecnie zarządza trzecie pokolenie założycieli. W tym samym czasie zmieniał się i poszerzał profil działalności.

 

W 1955 roku Festo opracowało i wyprodukowało pierwszy siłownik pneumatyczny, który dał początek całemu szeregowi rozwiązań z dziedziny automatyki przemysłowej. W kolejnych dekadach gama produktów poszerzała się o kolejne typy siłowników, zaworów, akcesoriów oraz zespołów przygotowania powietrza.

 

W latach 90tych Festo wprowadziło autorskie rozwiązanie – wyspę zaworową, która stanowi obecnie standard w automatyzacji. Jednocześnie firma rozwijała systemy mechatroniczne, integrujące informatykę, elektrotechnikę i pneumatykę. Łącząc mikroprocesory, siłowniki i zawory Festo stworzyło inteligentną pneumatykę.

 

Ciągły rozwój, innowacyjność i rozszerzenie oferty o napędy elektryczne sprawiły, że Festo jest obecne w 176 krajach świata, zatrudniając prawie 21000 pracowników i posiadając 33 000 produktów katalogowych. Obrót roczny to ponad 3 mld EUR z czego 8% przeznaczane jest na inwestycje z obszaru R+D.

 

Swój rozwój Festo zawdzięcza wartościom, w oparciu o które prowadzi biznes i które są obecne w codziennym życiu firmy.

 

Jesteśmy ...

  • ambitni
  • zdeterminowani
  • wizjonerscy
  • pełni szacunku dla innych
  • odpowiedzialni

Jesteśmy Festo!

  

To wartości decydują jak działamy i jak nawzajem się traktujemy. 

Kontakt

Festo Production Poland
Sp. z o.o. 
Zakład w Małuszowie
Ul. Jastrzębia 1
55-040 Kobierzyce

Lokalizacja GPS: 51.011387, 16.895525
Lokalizacja w Google Maps

 

Recepcja:
fpp.pl@festo.com
Tel.:  +48(71)73957-00

 

Rekrutacje:
Katarzyna Zylberfenig
katarzyna.zylberfenig@festo.com
Tel.: +48(22)7114-109

 

Kontakt dla Kontrahentów:
Piotr Działoszyński
piotr.dzialoszynski@festo.com
Tel.:  +48(71)73957-05

 

Kontakt w sprawie dostaw
Jakub Woźniak
jakub.wozniak@festo.com 
Tel.: +48 882 786 958