Vysokoúčinné plnenie a
balenie nápojov

Beverage filler

Festo ponúka technológiu pre nápoje, ktorá spĺňa požiadavky bezpečnosti potravín a je vhodná pre akýkoľvek nápoj, či už je to pivo, liehoviny, voda, alebo džús. V tomto videu uvidíte, ako šikovná automatizácia môže optimalizovať výrobu nápojov od výroby fliaš cez linku na plnenie až po balenie na konci procesu.

Dokonale nastavené plnenie nádob nápojmi

Účinnosť pri výrobe nápojov

Čo je pre vás dôležité? Smart vlastnosti, vysoká disponibilita systému alebo veľké výrobné objemy? Pozrite sa na tieto príklady a zistite, ako môžete zvýšiť výkonnosť plniacich liniek alebo manipulačných systémov na balenie nápojov:

Effektivität

Disponibilita systému nie je vecou náhody

Vysokú disponibilitu systému je možné naplánovať. Hlavné ukazovatele celkovej účinnosti zariadenia sú disponibilita, výkonnosť a kvalita. Tieto príklady vám ukážu, ako môžete minimalizovať prestoje a zvýšiť rýchlosť cyklu pri zachovaní najvyššej kvality.

OEE – zvyšovanie účinnosti zariadenia (PDF)

Pod vysokým tlakom od hrubého výlisku po fľašu

Festo má tie správne pneumatické produkty pre vysokotlakové aplikácie, ako je vyfukovanie PET fliaš. Kľúčom k úspechu je presné ovládanie pomocou ventilov či ventilových blokov a správna úprava stlačeného vzduchu, ako aj naše služby po celom svete od návrhových nástrojov po prevádzku.

Pneumatické komponenty pre vysokotlakové aplikácie

Food safety

Bezpečnosť potravín

Bezpečnosť potravín je základnou požiadavkou. So spoločnosťou Festo spoľahlivo zavediete všetky potravinárske predpisy. Naše robustné komponenty vo vyhotovení clean-design umožňujú jednoduché, dôkladné a rýchle čistenie.

Bezpečnosť potravín

Automatizácia plnenia a balenia nápojov

Valve terminal VTUG

Ventilový terminál VTUG s multipólovým alebo zbernicovým rozhraním

Optimalizované varianty na inštaláciu do ovládacej skrine, s pripojovacou lištou pre vyššiu odolnosť proti korózii. Navyše s funkciou hot swap, ktorá umožňuje výmenu ventilov počas prevádzky.

Viac o VTUG

Valve terminal MPAC

Ventilový terminál MPA-C

Jednoduché čistenie a odolnosť proti korózii. Krytie IP69K na priame použitie v náročných prostrediach. Vrátane materiálov v zmysle FDA a maziva NSF-H1.

Viac o MPA-C

VZQA

Hadicový ventil VZQA

Spĺňa vysoké požiadavky pre dávkovanie potravín. S vyhlásením o zhode podľa nariadenia (ES) č. 1935/2004 vo vyhotovení s funkciou „bez energie otvorený“ so silikónovou membránou.

Viac o VZQA

VZXA

Ventil VZXA so šikmým sedlom

Modulárne vyhotovenie s jednoduchým čistením a s neuveriteľne veľkým prietokom. Telesá ventilov a pohonov je možné ľubovoľne kombinovať, a tak dosiahnuť vyššiu flexibilitu aplikácie.

Viac o VZXA

CRDSNU

Okrúhly valec CRDSNU

S mazaním NSF-H1. Vysoko spoľahlivý a trvácny vďaka tesneniu bez maziva. A vždy správne nastavený vďaka systému samonastaviteľného tlmenia koncovej polohy PPS.

Viac o CRDSNU.