Mäsiarsky priemysel – bezpečne automatizovaný

Meat processin

V mäsiarskom priemysle je hygiena rozhodujúca. Každý z vašich systémov, od porážky cez spracovania mäsa až po balenie, musí spĺňať tie najvyššie normy, aby sa predišlo kontaminácii. Preto ponúkame pneumatické a elektrické automatizačné riešenia, ktoré sú vhodné na spracovanie mäsa a salám, sú hygienické a extrémne odolné proti vonkajším vplyvom a ľahko sa čistia.

Hlavné bezpečnostné otázky

Bezpečnosť pri spracovaní mäsa a salám sa odvíja od bezpečnosti strojov. Veľmi dôležité sú aj spoľahlivé a čisté výrobné procesy.

Emergency Buton
Bezpečnosť strojov

Bezpečnosť pri práci so strojmi od spoločnosti Festo je samozrejmosťou. Pri použití pneumatických a elektrických komponentov spoločnosti Festo máte istotu, že vaše bezpečnostné opatrenia sú zavedené v súlade so smernicou 2006/42/ES o strojových zariadeniach. To vám na vašich pracoviskách umožní dosiahnuť najvyššiu možnú bezpečnosť.

Vďaka naším skúsenostiam v tomto odvetví pomáhame firmám vyhodnotiť riziká, navrhnúť bezpečnostný plán, urobiť overenie a oveľa viac, a to všetko aj s praktickým školením pre zamestnancov vo vašej prevádzke.

Viac o bezpečnosti

Clean Design Valve Terminal
Bezpečnosť potravín

Pri bezpečnosti potravín nerobíme žiadne kompromisy. Poskytneme vám vhodné automatizačné komponenty pre stroje na spracovanie mäsa, z trvácnych a odolných materiálov a s hygienickou konštrukciou. Všetko, čo potrebujete pre rýchle vytvorenie dokonale hygienických a čistých podmienok.

Veľmi dobre rozumieme, ako sa majú robiť veci vo vašom odvetví, a naši odborníci dobre poznajú príslušné normy a smernice, ktoré musíte spĺňať.

Viac o bezpečnosti potravín

Spoľahlivo tesné balenie

Príkladom balenia potravín je aplikácia, ktorá pracuje s materiálmi rôznej kvality a hrúbky, pričom zabezpečuje správne napnutie pre každý materiál. Ak by to tak nebolo, tovar by sa mohol poškodiť alebo by obal nemusel byť úplne uzavretý. Najväčšiu pozornosť treba venovať vstupu materiálu do stroja. Aj malé nepresnosti by mohli viesť k strate kvality pri výrobe.

Riešením je riadiaci systém s tanečníkom, ktorý má decentralizovaným spôsobom zabudované všetky funkcie vo ventilovom termináli MPA. Súčasťou riešenia je terminál CPX, ktorý môžete použiť na jednoduché zabudovanie pneumatických alebo elektrických riadiacich reťazcov do akéhokoľvek automatizačného konceptu. Náš nerezový okrúhly valec CRDSNU s jednoduchým čistením garantuje bezchybné procesy.

Automatizácia pre mäsiarsky priemysel

CRDSNU

Okrúhly valec CRDSNU

S mazaním NSF-H1. Vysoko spoľahlivý a trvácny vďaka tesneniu bez maziva. Vždy správne nastavený aj vďaka systému samonastaviteľného tlmenia koncovej polohy PPS.

Viac o valci CRDSNU.

Valve terminal MPAC

Ventilový terminál MPA-C

Jednoduché čistenie a odolnosť proti korózii. Krytie IP69K na priame použitie v náročných prostrediach. Vrátane materiálov v zmysle FDA a maziva NSF-H1.

Viac o MPA-C

PTFEN

Plastové hadice PTFEN

Hadice PFTEN majú vysokú odolnosť proti chemikáliám, čistiacim prostriedkom, vysokým teplotám a tlakom. Sú vhodné pre potravinársky priemysel, napríklad na spracovanie mäsa.

Viac o PTFEN