Bezpečnosť potravín a hygiena

Výroba potravín je založená na dôvere a bezpečnosť potravín je v tomto odvetví veľmi dôležitá. Čokoľvek skončí na tanieri, sa musí vyrobiť čisto. Preto je potrebný inteligentný návrh systému a komponenty vhodné na prácu s potravinami, ktoré podporujú výrobné procesy jednoducho, účinne a spoľahlivo. Festo ponúka vhodné automatizačné riešenia a odborné skúsenosti pre výrobu bezpečných potravín.

Dôležité informácie o bezpečnosti potravín

Dva hlavné ciele hygienickej a efektívnej automatizácie výroby potravín sú: chrániť spotrebiteľa a značku výrobcu. To sú z nášho pohľadu najdôležitejšie stránky bezpečnosti potravín.

Clean Design Componets

Konštrukcia stroja bez hrán a rohov

Pri výrobe potravín je nutné vziať do úvahy normy a smernice pre konštrukciu a materiály. Veľmi dôležitá je hygienická konštrukcia strojov a komponentov.
Pri návrhu automatizačných komponentov pre vaše systémy venujeme veľkú pozornosť činiteľom, ktoré prispievajú k ich hygiene, ako sú hladké povrchy a veľké polomery.

Zistite viac v našej bielej knihe o bezpečnosti potravín (PDF)

Valve terminal MPA-C

Dôkladné a rýchle čistenie

Čistenie je neodmysliteľnou súčasťou hygienickej výroby potravín. Zamedzenie vzniku baktérií a vnikaniu cudzích látok má najvyššiu prioritu. Správny koncept čistenia nechráni len spotrebiteľov, ale aj obmedzuje prestoje systému.

Prejdite na bielu knihu o čistení (PDF)

Particles with Waiter and Oil

Kvalita potravín a kvalita stlačeného vzduchu

Keď prichádza stlačený vzduch do kontaktu s potravinami, je nutné byť obzvlášť opatrný, pretože stlačený vzduch nie je prirodzene čistý. Úprava stlačeného vzduchu prispôsobená použitiu garantuje maximálnu úroveň bezpečnosti potravín, spotrebiteľov a výrobcov.

Viac informácií nájdete v bielej knihe o kvalite stlačeného vzduchu (PDF)

Produkty vhodné pre maximálnu bezpečnosť potravín a hygienu

VZQA

Hadicový ventil VZQA

Spĺňa vysoké požiadavky na dávkovanie potravín. S vyhlásením o zhode podľa nariadenia (ES) č. 1935/2004 vo vyhotovení s funkciou „bez energie otvorený“ so silikónovou membránou.

Viac o VZQA

VZXA

Hadice PFAN

Pre optimálnu a bezporuchovú prevádzku vášho systému za každých okolností, aj pri intenzívnom čistení a pôsobení agresívneho prostredia. Môžeme poskytnúť aj vyhlásenie o zhode v súlade s nariadením (ES) č. 1935/2004 pre využitie v potravinárskom priemysle.

Viac o PFAN

MSB6

Kombinácia zariadení pre úpravu vzduchu série MSB6

Pre najvyššie požiadavky na kvalitu stlačeného vzduchu. S možnosťou modulu pre energetickú účinnosť MSE6-E2M: automaticky monitoruje a reguluje zdroj stlačeného vzduchu.

Viac o MSB6

CRDSNU

Okrúhly valec CRDSNU

S mazaním NSF-H1. Vysoko spoľahlivý a trvácny vďaka tesneniu bez maziva. A vždy správne nastavený vďaka systému samonastaviteľného tlmenia koncovej polohy PPS.

Viac o valci CRDSNU.

Valve terminal MPAC

Ventilový terminál MPA-C

Jednoduché čistenie a odolnosť proti korózii. Krytie IP69K na priame použitie v náročných prostrediach. Vrátane materiálov v zmysle FDA a maziva NSF-H1.

Viac o MPA-C