Výroba pohonných jednotiek prelomovou rýchlosťou

Spoločnosť Festo ponúka komponenty a systémy na rýchly a presný pohyb bremien, aby sa dosiahol rýchly transport, ako aj veľmi presné monitorovanie.

 

Produkty vhodné na výrobu pohonných jednotiek

Elektrický zarážkový valec EFSD

Presné zastavenie a spätná väzba

Elektrický zarážkový valec EFSD s integrovanou spätnou väzbou polohy je skonštruovaný najmä na použitie v dopravníkových systémoch, na ktorých sa objekty premiestňujú z jednej spracovateľskej stanice na druhú. Je vhodný na prepravu tovarov až do 100 kg.
Výhody: možnosť priameho pripojenia k digitálnym I/O PLC.

 

Viac o elektrických zarážkach

 

Zarážkové valce DFST

Jemné zastavenie bez vibrácií pre záťaže od 1 kg do 800 kg

Zarážkový valec DFST je vhodný na zastavenie a triedenie nosičov obrobkov alebo pre rýchle dopravníkové systémy. Tlmiče nárazu pracujú bez minimálnej záťaže: v systéme je potrebná len jedna veľkosť pre plné a aj prázdne nosiče obrábaného dielu.

 

Viac o pneumatických zarážkových valcoch

 

Elektrisches Terminal CPX

Most k Industry 4.0

Elektrický terminál CPX spolu s ventilovým terminálom VTSA.
Toto automatizačné riešenie v jednej jednotke spája vstupno/výstupné moduly, funkciu ventila a bezpečnostné funkcie v zmysle ISO 13849-1. Vysoký stupeň integrácie funkcií, veľký počet zberníc a IO-Link® robia z tejto jednotky decentralizovanú inteligenciu v zmysle Industry 4.0.

 

Maximálna produktivita: terminál CPX

Ventilové terminály s integráciou funkcií

Výložníková os s ozubeným remeňom ELCC

Až o 30 % kratšie spínacie časy

 

Výložníková os s ozubeným remeňom ELCC sa vyznačuje kompaktným dizajnom, vysokou tuhosťou a nízkou pohybovanou hmotnosťou. Optimalizovaná pre kratšie spínacie časy a menšie vibrácie. Ideálna ako vertikálna os Z, ale dá sa použiť aj horizontálne alebo v inom inštalačnom uhle, ak je os nutné z pracoviska odstrániť.

 

Viac o optimalizovanej výložníkovej osi

Výložníková os EHMH s ozubeným hrebeňom a vretenom

Bezpečná a veľmi dynamická

 

Výložníková os EHMH s ozubeným hrebeňom a vretenom zaisťuje veľmi dynamické pohyby záťaží do 200 kg, takže sa hodí na úlohy, pri ktorých je potrebná vysoká tuhosť a presnosť polohovania. Dlhá životnosť a bezpečnosť je samozrejmosťou!

 

Silná os pre vysoké záťaže