Vodárenská technika

Vodárenská technika

Mať zodpovednosť za vodu znamená dobre sa o ňu starať. Voda, najmä pitná, sa stáva hodnotnou a často drahou komoditou. Je veľmi dôležité zabezpečiť efektívnu automatizáciu procesov úpravy vody a čistenia odpadovej vody. Vďaka nej sa znížia náklady a zároveň sa zabezpečia podmienky na udržanie rovnako vysokej kvality vody. Môžete sa spoľahnúť na naše dlhoročné skúsenosti v oblasti komunálnej a priemyselnej vodárenskej techniky a všetko môžete získať z jedného zdroja.

Novinky projektov a riešení

Úprava pitnej vody pre Bursu

Dlhá cesta vody

Automatizácia pomocou pneumatiky v zariadení na úpravu vody pre región v Langenau. Toto zariadenie je jedným z najmodernejších zariadení na úpravu vody v Európe.

Prečítajte si o našom riešení viac

Filtračný systém na vodu v Burse

Pitná voda pre Bursu

Modernizácia 28 filtračných nádrží s novou automatizačnou technikou v zariadení na úpravu vody v Dobruce (Turecko).

Viac sa dozviete tu

Pozrite si iné novinky projektov a riešení

Novinky pre vodárenskú techniku

DFPI

Lineárny pohon DFPI

Ideálne riešenie pre ovládanie hradidiel, posúvačových ventilov, sedlových ventilov a iných prvkov. Spĺňa normu ISO 15552, má voliteľný integrovaný polohovací alebo odmeriavací systém. Kyvný pohyb je možný vďaka optimalizovanému vedeniu piestnej tyče.

DFPI v katalógu

Kyvný pohon DFPD

Kyvný pohon DFPD

Jeho vlastnosti vám jednoducho umožňujú automatizovať škrtiace klapky, guľové a iné procesné ventily: 10 ... 2 300 Nm, uhol rotácie do 180°, aj vo vyhotovení s odolnosťou proti korózii – toto všetko je súčasťou jedno alebo dvojčinných variantov.

DFPD v katalógu

CMSX

Regulátor polohy CMSX

Pre regulátor polohy CMSX sú procesy riadeného polohovania pneumatických kyvných a lineárnych pohonov hračkou. Ponúka výborný pomer cena/výkon, energeticky úspornú prevádzku, vysokú spoľahlivosť procesov vďaka spätnej väzbe analógovými alebo digitálnymi signálmi a nastaviteľnú bezpečnostnú polohu.

CMSX v katalógu

Ďalšie produkty pre procesnú automatizáciu

Online konfigurácia: jednoducho a rýchlo

Konfigurátor pre jednotky procesných ventilov

Konfigurátor pre pneumatické, automatizované procesné ventily

S novým konfigurátorom je výber ručne ovládaných procesných ventilov či plne automatizovaných ventilov hračka. Vyberte niekoľko parametrov a konfigurátor vám okamžite navrhne vhodné kombinácie. Proces projektovania tak bude rýchlejší, jednoduchší a spoľahlivejší.

Nakonfigurovať hneď

Konfigurátor ovládacej skrine

Riešenia pre konfigurátor ovládacej skrine vo vodárenskej technike (Cabinet Guide Online)

Technici a projektanti, ktorí pracujú pri riadení projektu a plánovaní systémov pre vodárenskú techniku, môžu pomocou nástroja Cabinet Guide Online v rekordnom čase vytvoriť ovládaciu skriňu pripravenú na montáž a v porovnaní s ovládacími skriňami prispôsobenými konkrétnemu projektu môžu výrazne ušetriť.

Prejsť priamo do konfigurátora

Inovatívne automatizačné koncepty

Modulárna výroba

Automatizácia modulárnych tovární (modulárna automatizácia)

S premenlivou spotrebou a kvalitou neupravenej vody veľa spraviť nemôžete. Čo ale môžete spraviť, je zabezpečiť, aby to vaše zariadenie na úpravu vody inteligentne zvládlo. Práve tu prichádza do hry Industry 4.0 po sieti a modulárna automatizácia od Festo.

K modulárnej automatizácii vedú iba štyri kroky

Test integrity

Plne automatický test integrity pri ultrafiltrácii

Aby ste dokázali čo najskôr zistiť, či nedochádza k únikom z membrány, musíte dôsledne monitorovať rozdiel tlaku medzi prítokom a odtokom. Festo na túto úlohu odporúča automatizované, decentralizované riadenie a monitorovanie tlaku.

Prečítajte si viac o výhodách

O ďalších riešeniach sa dozviete tu:

Pre projekčné kancelárie a projektantov systémov

Pre prevádzkovateľov systému

 
Asociácia German Water Partnership

Festo je členom asociácie German Water Partnership

Prejsť na webové stránky

 
Logo Nereda

Festo je prednostný dodávateľ pre komunitu Nereda

Webové stránky o riešení Nereda