Vodárenská technika

Vodárenská technika

Mať zodpovednosť za vodu znamená dobre sa o ňu starať. Voda, najmä pitná, sa stáva hodnotnou a často drahou komoditou. Je veľmi dôležité zabezpečiť efektívnu automatizáciu procesov úpravy vody a čistenia odpadovej vody. Vďaka nej sa znížia náklady a zároveň sa zabezpečia podmienky na udržanie rovnako vysokej kvality vody. Môžete sa spoľahnúť na naše dlhoročné skúsenosti v oblasti komunálnej a priemyselnej vodárenskej techniky a všetko môžete získať z jedného zdroja.

Novinky projektov a riešení

Úprava pitnej vody pre Bursu

Dlhá cesta vody

Automatizácia pomocou pneumatiky v zariadení na úpravu vody pre región v Langenau. Toto zariadenie je jedným z najmodernejších zariadení na úpravu vody v Európe.

Prečítajte si o našom riešení viac

Filtračný systém na vodu v Burse

Pitná voda pre Bursu

Modernizácia 28 filtračných nádrží s novou automatizačnou technikou v zariadení na úpravu vody v Dobruce (Turecko).

Viac sa dozviete tu

Pozrite si iné novinky projektov a riešení

Novinky pre vodárenskú techniku

DFPI

Lineárny pohon DFPI

Ideálne riešenie pre ovládanie hradidiel, posúvačových ventilov, sedlových ventilov a iných prvkov. Spĺňa normu ISO 15552, má voliteľný integrovaný polohovací alebo odmeriavací systém. Kyvný pohyb je možný vďaka optimalizovanému vedeniu piestnej tyče.

DFPI v katalógu

Kyvný pohon DFPD

Kyvný pohon DFPD

Jeho vlastnosti vám jednoducho umožňujú automatizovať škrtiace klapky, guľové a iné procesné ventily: 10 ... 2 300 Nm, uhol rotácie do 180°, aj vo vyhotovení s odolnosťou proti korózii – toto všetko je súčasťou jedno alebo dvojčinných variantov.

DFPD v katalógu

CMSX

Regulátor polohy CMSX

Pre regulátor polohy CMSX sú procesy riadeného polohovania pneumatických kyvných a lineárnych pohonov hračkou. Ponúka výborný pomer cena/výkon, energeticky úspornú prevádzku, vysokú spoľahlivosť procesov vďaka spätnej väzbe analógovými alebo digitálnymi signálmi a nastaviteľnú bezpečnostnú polohu.

CMSX v katalógu

Ďalšie produkty pre procesnú automatizáciu

Online konfigurácia: jednoducho a rýchlo

Ďalšie produkty pre procesnú automatizáciu

Online konfigurácia: jednoducho a rýchlo

Konfigurátor pre jednotky procesných ventilov

Konfigurátor pre pneumatické, automatizované procesné ventily

S novým konfigurátorom je výber ručne ovládaných procesných ventilov či plne automatizovaných ventilov hračka. Vyberte niekoľko parametrov a konfigurátor vám okamžite navrhne vhodné kombinácie. Proces projektovania tak bude rýchlejší, jednoduchší a spoľahlivejší.

Nakonfigurovať hneď

Konfigurátor ovládacej skrine

Riešenia pre konfigurátor ovládacej skrine vo vodárenskej technike (Cabinet Guide Online)

Technici a projektanti, ktorí pracujú pri riadení projektu a plánovaní systémov pre vodárenskú techniku, môžu pomocou nástroja Cabinet Guide Online v rekordnom čase vytvoriť ovládaciu skriňu pripravenú na montáž a v porovnaní s ovládacími skriňami prispôsobenými konkrétnemu projektu môžu výrazne ušetriť.

Prejsť priamo do konfigurátora

Inovatívne automatizačné koncepty

Modulárna výroba

Automatizácia modulárnych tovární (modulárna automatizácia)

S premenlivou spotrebou a kvalitou neupravenej vody veľa spraviť nemôžete. Čo ale môžete spraviť, je zabezpečiť, aby to vaše zariadenie na úpravu vody inteligentne zvládlo. Práve tu prichádza do hry Industry 4.0 po sieti a modulárna automatizácia od Festo.

K modulárnej automatizácii vedú iba štyri kroky

Test integrity

Plne automatický test integrity pri ultrafiltrácii

Aby ste dokázali čo najskôr zistiť, či nedochádza k únikom z membrány, musíte dôsledne monitorovať rozdiel tlaku medzi prítokom a odtokom. Festo na túto úlohu odporúča automatizované, decentralizované riadenie a monitorovanie tlaku.

Prečítajte si viac o výhodách

O ďalších riešeniach sa dozviete tu:

Pre projekčné kancelárie a projektantov systémov

Pre prevádzkovateľov systému

 
Logo Nereda

Festo je prednostný dodávateľ pre komunitu Nereda

Webové stránky o riešení Nereda

 
Asociácia German Water Partnership

Festo je členom asociácie German Water Partnership

Prejsť na webové stránky