Automatizácia pre baliaci priemysel

Jemné a rýchle, čisté a bezpečné, nastaviteľné a flexibilné – to sú typické požiadavky baliarenských spoločností. Svoje balenie môžete často zefektívniť tak, že sa spoľahnete na automatizačné riešenia od Festo, od jednotlivých komponentov po subsystémy pripravené na montáž. Ponúkame vám potrebnú podporu, a to na celom svete.

Riešenia pre baliace stroje

Effectiveness Display

OEE – zvyšovanie disponibility zariadenia

Vysokú disponibilitu systému je možné naplánovať. Hlavné ukazovatele celkovej účinnosti zariadenia sú disponibilita, výkonnosť a kvalita. Tieto príklady vám ukážu, ako môžete minimalizovať prestoje a zvýšiť rýchlosť cyklu pri zachovaní najvyššej kvality.

OEE – zvyšovanie disponibility zariadenia (PDF)

Sideloader

MCS® so zmenou formátu jednoduchým stlačením tlačidla

Maximálna flexibilita: inovatívny dopravný systém sa dá jednoducho integrovať do existujúcej intralogisitiky a umožňuje modulárne riešenie pre ekonomickú výrobu, a to od 1 kusa vyššie.

Viac o dopravnom systéme MCS®

Motion Terminal

Štandard pre všetky funkcie: Festo Motion Terminal VTEM

Digitalizovaná pneumatika pre radikálne optimalizované použitie: terminál Motion Terminal VTEM s vysokou funkčnosťou, aplikáciami Motion Apps a novou ventilovou technológiou nahrádza viac ako 50 samostatných komponentov a dokonca aj celé systémy – a dá sa ovládať tabletom alebo smartfónom.

Viac o Festo Motion Terminal

Vhodné automatizačné komponenty

DHAS

Adaptívna čeľusť uchopovača DHAS

Jemné uchopovanie, doprava s nízkymi vibráciami, ukladanie bez nárazu – najpôsobivejšia je flexibilná, adaptívna čeľusť uchopovača DHAS s jemným dotykom pre všetky krehké povrchy a materiály.

Viac o DHAS

EXCT

Lineárny portál EXCT

Pick and place systém EXCT s vysokou rýchlosťou: vysokoúčinný systém s viac ako 90 uchopeniami/min. Najdynamickejšia a energeticky najúčinnejšia alternatíva tradičných sériových riešení vďaka použitiu jedného remeňa významne znižuje pohybovú záťaž. Je to produkt, ktorý stojí za to.

Viac o systéme EXCT

ELGA-TB-KF

Os s ozubeným remeňom ELGA-TB-KF

Os s ozubeným remeňom ELGA-TB je robustná a veľmi rýchla, vašich úloh sa ujme bez námahy. Vnútorné vedenia (obežné guľôčkové ložiská, valčekové ložiská a klzné ložiská) a robustný krycí pás sú ideálne pre náročné aplikácie.

Viac o osi ELGA-TB-KF

Starostlivo zabalené

Econopak

Multi-Carrier-System poháňa proces balenia

Vodorovná kartónovačka HK-S od spoločnosti ECONO-PAK so servoriadením jemne a účinne vloží tuby s krémom na topánky, ktoré sú citlivé na poškriabanie, do kartónových škatúľ. Ľubovoľne konfigurovateľný a flexibilný systém Multi-Carrier-System (MCS®) od Festo synchronizuje dopravníky produktov a kartónové škatule a zabezpečuje spoľahlivé balenie s vysokou priepustnosťou.

Prečítajte si viac v časopise pre zákazníkov

Iné referencie a aplikácie z baliarenského priemyslu