Drevospracujúci a drevoobrábací priemysel

Automatizačná technika pre primárne stroje na opracovanie dreva a sekundárne stroje na spracovanie dreva

 

Vo všetkých strojoch v drevoobrábacom a drevospracujúcom priemysle sa vo veľkom používajú pneumatické systémy ako robustný a cenovo výhodný štandard. Festo dodáva štandardizovanú automatizačnú techniku od pneumatických pohonov cez technológiu ventilov až po zariadenia na úpravu vzduchu pre všetky stroje v drevospracujúcom priemysle potrebné pre pílovú techniku, nábytkársky priemysel či stolárstvo.

 

Ekonomicky výhodná výroba v drevospracujúcom a drevoobrábacom priemysle

 

 

 

High-tech pri rezaní dreva

 

Spoločnosť USNR je najväčším poskytovateľom systémov a technológií pre drevospracujúci priemysel na celom svete. Už viac ako 10 rokov sa spolieha na Festo bez toho, žeby sa sklamala.

Ventilové terminály CPX/VTSA s integrovanými funkciami, ktoré ovládajú všetky pohony, či už sú pneumatické, servo pneumatické, alebo hydraulické, zohrávajú dôležitú úlohu v modulárnom vyhotovení najrýchlejšej pásovej píly na svete.

 

Pneumatické pohony pre drevospracujúci priemysel

 

Pohony Festo ponúkajú robustné a spoľahlivé riešenia s atraktívnou cenou, a to od jednočinných, kompaktných a okrúhlych valcov po kyvné pohony a upínacie valce. Mnohé majú funkciu samonastavovacieho tlmenia PPS, ktoré vám pri nastavovaní šetrí asi päť minút. Okrem toho ponúkame zodpovedajúce bezdotykové snímače, pripojovacie komponenty a hadice, ako aj prípoje – vrátane systému plne zmontovaného do kompletnej jednotky.

 

Cylinder

Vyvažovacie valce: modulárny systém s rôznymi stieracími krúžkami a tlmením

  • Norma ISO VDMA 15552
  • So špeciálnym stieracím krúžkom a špeciálnym tlmením v koncových polohách
  • Pre drsné a náročné použitie, veľké rýchlosti alebo záťaže, náročné podmienky okolia, napríklad živica a ľad

 

Valce pre proces sušenia

  • Norma ISO VDMA 15552
  • Špeciálne pre prísne požiadavky pri procese sušenia

 

Tlakové valce

  • Jednočinné špeciálne valce so zosilnenou piestnou tyčou
  • Dimenzované na vysoké priečne sily

 

 

Špeciálne pneumatické pohony v katalógu

 

Plne automatizovaný montážny systém s IO-Link®

 

Spoločnosť nobilia sa stala najväčším výrobcom kuchýň v Európe vďaka efektívnej výrobe na vysoko automatizovaných montážnych systémoch od spoločnosti Hüttenhölscher. Festo jej pomáha inovatívnymi produktmi pre automatizáciu.

IO-Link® prináša spoločnosti nobilia vyššiu flexibilitu a dostupnosť.

Používateľská správa nobilia/Hüttenhölscher: Plne automatizovaný montážny systém s IO-Link®

 

 

 

Technológia ventilov pre drevospracujúci priemysel

 

Ventilový terminál ponúka účinný spôsob integrácie pneumatických ventilov a elektrických periférií. Spoločný napájací zdroj a riadiaci systém potrebujú menej hadíc a káblov, a preto sa inštalujú rýchlejšie a jednoduchšie. Ventilový terminál sme vynašli v roku 1989 a neustále ho vylepšujeme, aby bol ekonomickejší a flexibilnejší ako nikdy predtým. Vylepšenia zahŕňajú elektrické vstupy a výstupy, bezpečnostnú technológiu, riadiace protokoly, diagnostiku a monitorovanie podmienok, ako aj ventilové terminály optimalizované pre aplikáciu a prispôsobené zákazníkovi.

Technológie ventilov pre drevospracujúci priemysel

Tu sa dozviete viac o ventilových termináloch

 

 

 

Ušetrite s Festo až 20 % pri projektovaní a montáži

 

Spoločnosť SCM Group sa vo svojich strojoch pre drevospracujúci priemysel spolieha na automatizačné riešenia od Festo a dosahuje vysokú mieru flexibility a efektívnosti.

Spoločnosť SCM Group ponúka svojimi obrábacími centrami morbidelli m100 a m200 vysoko flexibilné, kompaktné a účinné stroje pre všetky úlohy v drevospracujúcom priemysle a na spracovanie moderných materiálov.

 

 

Zariadenia na úpravu vzduchu pre drevospracujúci priemysel

 

Predĺžte životnosť svojich komponentov a systémov správnou úpravou stlačeného vzduchu. Predídete tak výpadkom strojov a prestojom. Kombinácie zariadení na úpravu vzduchu série MS v rôznych veľkostiach umožňujú optimálne rýchlosti prietoku pri menších rozmeroch a nižších nákladoch. Sú k dispozícii v pneumatických a elektrických verziách, s ochranou proti úniku a so spoľahlivými funkciami spustenia a zastavenia. Skúsenosti Festo sú evidentné v každom detaile a sú priamym dôsledkom nášho všestranného prístupu.

Jednotka údržby pre drevospracujúci priemysel

Špeciálne komponenty zariadenia na úpravu stlačeného vzduchu v katalógu

 

 

Technológia elektrických pohonov pre drevospracujúci priemysel

Elektrické pohony

Sortiment servomotorov a ovládačov Festo je špeciálne navrhnutý pre naše osi s ozubeným remeňom a s vretenom, ako aj pre naše elektrické valce. Je ideálne skombinovaný s projektovacím softvérom a doplnený o kompletné bezpečnostné riešenia mechaniky a pohonu. Inovatívne softvérové nástroje na návrh a konfiguráciu spolu s našou automatizačnou platformou a inými integrovanými riešeniami na riadenie pohybu ponúkajú prakticky neobmedzené spektrum riešení úloh v priemyselnej automatizácii, od úplných polohovacích systémov po celý manipulačný systém. Mimochodom, sú k dispozícii v elektrických prevedeniach alebo ako kombinácia oboch technológií.

 

Špeciálne elektrické pohony v katalógu