Servo-pneumatický balančný systém YHBP

Na jednoduché pohybovanie záťažou do 999 kg

Použitím menej ako 10 N sily na rukoväti

Musia vaši zamestnanci stále pohybovať ťažkými bremenami, napríklad pri nakladaní a vykladaní z montážnej linky? YHBP je bezpečným riešením, ktoré je možné inštalovať do systémov s balancérom, aby sa zlepšili ergonomické podmienky pre vašich zamestnancov.

 

Servo-pneumatic drive solution for balancers

Polohovanie bremena do 999 kg bez námahy

Minimálna sila vyvinutá na rukoväť, menej ako 10 N.

Vlastnosti systému:

 • Adaptívny balančný systém  
 • Extrémne rýchle vyhodnotenie   
 • Detekcia dynamicky sa meniacej záťaže
 • Jednoduché nastavenie a diagnostika
 • Bezpečnosť, úroveň vlastností PLd     
 • Množstvo funkcií, nastaviteľná citlivosť

Applikácie:

 • Vhodné pre všetky typy štandardných kinematických systémov ako vertikálna stĺpová konštrukcia, kĺbový mechanizmus alebo paralelná kinematika
 • Často využívané v automobilovom i potravinárskom priemysle, v aplikáciách pre balenie, stohovanie či osádzanie v rôznych odvetviach
Komponenty pre servopneumatické pohony YHBP pre všetky typy balancérov

Systémové komponenty na jednom mieste

Kompletné riešenie sa skladá z pneumatického valca ISO, odmeriavacieho systému, kontroléra s predinštalovanou webovou vizualizáciou, jednotky ventilov a pneumaticky poháňanej rukoväte. Pri verzii so zvýšenou bezpečnosťou sa ešte na monitorovanie rýchlosti používa rozhranie snímača a jednotka s bezpečnostným relé.

Pozrite si video a zistite viac o jednotlivých komponentoch

Servopneumatický pohon YHBP v systémoch s balancérom v KIA Motors

Flexibilné využitie

Systémy s balancérom majú v automobilovom priemysle využitie v mnohých aplikáciách pri finálnej montáži, keď sa pohybuje veľkými hmotnosťami. Výrobca automobilov KIA Motors na Slovensku používa pre rôzne úlohy systémy s balancérom s riešením pohonu YHBP.

 • Montáž pneumatík
 • Demontáž dverí pred lakovaním
 • Montáž batérií do hybridných vozidiel

Pozrieť príklad aplikácie v KIA Motors

Komplexné riešenie polohovacieho systému pozostáva zo štandardného valca voliteľných rozmerov, externého odmeriavania, riadiaceho systému s predpripravenou Web vizualizáciou, balančného ventila a rukoväte pre ľahké ovládanie. Systém je dodávaný s úrovňou vlastností (Performance Level) PLb a pre vyššiu úroveň bezpečnosti PLd. Systém v prevedení PLd obsahuje navyše rozhranie pre dvojkanálový vstup snímačov a Safety jednotku s možnosťou monitorovania rýchlosti.

Zistite viac

Informácie o YHBP
 

Objednajte si!

Ku konfigurátoru

 

 

Extrémne rýchle a automatické rozpoznanie hmotnosti

Vďaka intuitívnemu riadeniu pomocou pneumaticky aktivovanej ergonomickej rukoväte je ovládanie hračka. Systém automaticky zistí hmotnosť záťaže a sám nastaví silu na jej vyváženie. Berie tiež do úvahy výkyvy hmotnosti zaveseného bremena. Zvlášť je to vhodné pri výrobe, kde sa často menia varianty a je potrebná prispôsobivosť. Vhodné pre záťaže v rozmedzí 70 – 999 kg.