Automatizácia osadzovania dosiek plošných spojov

Hoci dokážete splniť prísne požiadavky na kvalitu v rozsahu μm, bolo by užitočné mať trochu viac času. Teraz je možné aj to. Festo ponúka systémy pick & place a okamžite dostupné automatizačné riešenia pre proces osadzovania dosiek plošných spojov, od nakladača linky po testovanie v obvode, pre technológie THT alebo SMT, a to všetko s nízkymi nákladmi.

Výroba elektroniky

Festo, váš partner pre automatizáciu

Spoločnosť Festo je známa ako spoľahlivý partner vo všetkých oblastiach výroby elektroniky. Naša efektívna automatizácia pick & place podporuje výrobu dosiek plošných spojov od úplného začiatku a cez technické zmeny a miniaturizáciu.

Pre toto odvetvie ponúkame osi, ISO valce, rýchlospínacie ventily a vákuové ejektory, ale aj iné štandardné komponenty, úplné jednotky s elektrickými pohonmi a všetko od manipulačných systémov pripravených na montáž po kamerové systémy s vysokým výkonom a inteligentné riešenia Industry 4.0.

Kompaktný plochý portál EXCM v spoločnosti Visatronic GmbH

Kompaktný plochý portál

Projekt: Ekonomické testovanie dosiek plošných spojov malých výrobných dávok a prototypov je skutočná výzva. Preto sme špeciálne pre túto úlohu vyvinuli tester „flying probe“.

Riešenie: V spoločnosti Visatronic miniatúrny plochý portál EXCM rýchlo a presne nastaví testovaciu ihlu do testovacej polohy a elektrický suport EGSK ju potom s nastavenou silou a dráhou posunie nadol na testovaný obrobok.

Novinky:

  • Nie sú potrebné drahé testovacie adaptéry
  • Veľmi kompaktná konštrukcia
  • Presnosť polohovania 0,1 mm
  • Opakovateľná presnosť +/- 0,05 mm
  • Zrýchlenie do 10 m/s2

Vhodné produkty pre osadzovanie DPS

ELGC

Osi s vretenom a s ozubeným remeňom ELGC

Cenovo výhodné osi série ELGC vám umožnia dosiahnuť veľmi kompaktné rozmery a čo najlepšie využiť priestor na inštaláciu pri manipulácii malých dielov, desktopových aplikáciách a mnohom inom.

Viac o osi ELGC

CMMO-ST

Kontrolér motora CMMO-ST

Kontrolér krokového motora série Optimised Motion Series má optimalizované náklady a úplnú funkciu uzavretej slučky. Uvedenie do prevádzky je vďaka integrovanému webovému prehliadaču pohodlné, jednoduché a rýchle.

Viac o CMMO-ST

Vákuový ejektor OVEL

Vákuový ejektor OVEL

Malý a ľahký ejektor OVEL je vhodný pre vysoko dynamické a decentralizované manipulačné aplikácie v elektronickom priemysle. Uvedenie do prevádzky a parametrizácia je vďaka rozhraniu IO-Link® jednoduchá.

Viac o ejektore OVEL

Kompaktný manipulačný systém

Kompaktný manipulačný systém YXMx

Modulárna, kompaktná súprava pripravená pre montáž a použitie obsahuje softvér, kontrolér a kinematiku. Súprava optimálne využíva priestor. Ponúka flexibilnú základnú platformu pre mnohé desktopové aplikácie vrátane spájkovania, uchopovania a testovania.

Ďalšie informácie o YXMx

Ďalšie produkty pre osadzovanie DPS

Vaše výhody od Festo

Základný sortiment Festo

Základný sortiment produktov pre (takmer) akúkoľvek úlohu

Náš základný sortiment pokrýva takmer 80 % všetkých automatizačných úloh. To zahŕňa vyše 2,200 produktov, ktoré sú na sklade po celom svete. Produkty sú zvyčajne pripravené na expedíciu do 24 hodín.

Prejsť priamo do základného sortimentu

Elektrická automatizácia

Elektrická automatizácia

Festo ponúka riešenia nezávislé od technológie, ktoré nespôsobujú žiadne technické obmedzenia, či už sú elektrické, pneumatické, alebo je to ich inteligentná kombinácia, a to od riadenia pohybu po elektromechanické komponenty.

Zistite viac

Handling Guide Online

Handling Guide Online – nástroj na návrh manipulačných systémov

Nakonfigurujte si rýchlo a jednoducho pomocou nástroja Handling Guide Online vhodný manipulačný systém od riešenia s jednou osou po priestorový portál. Zadajte iba definíciu osi, záťaž, atď. a len za 20 minút budete mať dokonalý systém, ktorý si môžete hneď objednať. Dodávame ho aj s dátami CAD a dokumentáciou pre uvedenie do prevádzky, buď ako pripravený na montáž, alebo čiastočne zmontovaný.

Spustiť nástroj Handling Guide Online

Spokojní zákazníci vďaka automatizácii od Festo

Veľmi presné dávkovanie liatej živice

Veľmi presné dávkovanie liatej živice

Spoločnosť bdtronic GmbH sa špecializuje na systémy s veľmi presným dávkovaním, ktoré dokážu naniesť liatu živicu v zložitých vzoroch v tých najmenších priestoroch. Je obsiahnutá aj v malom manipulačnom systéme YXMx od Festo.

Prečítajte si viac v časopise pre zákazníkov

Nová koncepcia stroja pre selektívne spájkovanie

Nová koncepcia stroja pre selektívne spájkovanie

Výroba snímačov pre automobilový priemysel si vyžaduje riešenia, ktoré sú čoraz zložitejšie. Nová koncepcia stroja vyvinutá spoločnosťou IPTE Factory Automation umožňuje rýchle a spoľahlivé spájkovanie dosiek plošných spojov v plastovom puzdre. Manipulačný systém pripravený na montáž od Festo dosahuje čas cyklu pod 3 sekundy napriek pohybovanej hmotnosti nad 60 kg.

Prečítajte si viac v časopise pre zákazníkov

Iné referencie a aplikácie z elektronického priemyslu