Automatizácia v polovodičovom priemysle

Examination Microchop

Systém, ktorý teraz budujete, bude za 18 mesiacov vyrábať dvakrát také zložité čipy, aké vyrábate teraz – a budú sa predávať za rovnakú cenu. Toto sa dá zvládnuť len s automatizačnými riešeniami, ktoré sú spoľahlivé a ekonomické. Veľmi dobre si uvedomujeme, aká dôležitá je pre výrobcov polovodičov a elektronických súčiastok celková disponibilita systému. Aké produkty a služby potrebujete? Sme tu pre vás na celom svete.

Vaša požiadavka: spoľahlivá regulácia chladiva pri výrobe polovodičov

Aplikácia: riadenie a regulácia chladiacich obvodov pomocou riešení od Festo

Riešenie od Festo:

• Ventilové terminály VTUG a VTOC (1) pre spoľahlivé ovládanie pneumatických ventilov

• Ventilový terminál typu CPX-MPA, ak sú potrebné ďalšie vstupy/výstupy, napríklad na ovládanie elektrických ventilov, zabudovanie snímačov alebo vytvorenie obvodov s uzavretou slučkou. Je možné realizovať aj diagnostiku a funkcie vzdialenej údržby.

• Prietok média riadia pneumaticky a elektricky ovládané ventily VZXA, VZQA a VZWF (3). Médiá, ktoré sú veľmi studené a/alebo horúce, sú spoľahlivo a presne regulované, a to dokonca aj v obvodoch s riadením s uzavretou slučkou.

• Kyvný pohon DFPD (4) ovláda guľové ventily VZBF (5) a klapkové ventily, ktoré sa z dôvodu vysokého prietoku zvyčajne používajú v hlavných vedeniach alebo vo vedeniach s prítokom/odtokom chladiaceho média alebo média na riadenie teploty.

• Snímače typu SFAW (2) a SPAW (6) veľmi presne merajú prietok, teplotu a tlak média.

Novinky pre polovodičový priemysel

Festo má široký sortiment produktov pre stroje na výrobu elektronických komponentov: ventilový terminál VTOC s integrovanou bezpečnostnou funkciou alebo proporcionálne tlakové regulačné ventily VEAA/VEAB pre riadenie ventilov pre média, ktoré sa zvyčajne používajú na riadenie a regulovanie procesných plynov.

Ventilový terminál VTOC

Ventilový terminál VTOC

Kompaktný riadiaci ventilový terminál pre najrôznejšie pneumatické aplikácie. S možnosťou aretácie pre zvýšenie bezpečnosti. Riadenie cez multipólové alebo zbernicové rozhranie Terminál VTOC je vhodný aj pre rozhranie IO-Link®.

Viac o osi VTOC

Ventil VZXA so šikmým sedlom

Ventil VZXA so šikmým sedlom

Veľmi veľké prietokové rýchlosti, konštrukcia s jednoduchým čistením a modulárna štruktúra. Telesá ventilov a pohonov je možné ľubovoľne kombinovať, a tak máte pri použití viac flexibility.

Viac o VZXA

Proporcionálny tlakový regulačný ventil VEAA

Proporcionálny tlakový regulačný ventil VEAA

Pre tlak do 10 barov: piezotechnológia umožňuje dosahovať ventilu VEAA vysokú presnosť a dlhú životnosť. K ďalším výhodám patria mimoriadne krátke spínacie časy, tichá prevádzka a veľmi nízka spotreba energie.

Viac o ventile VEAA

Iné produkty pre polovodičový priemysel

Produkty pre čisté priestory klasifikované podľa ISO

Človek v čistom priestore

Každý produkt pre čistý priestor od Festo má podľa ISO 14644-1 presnú informáciu o triedach čistých priestorov, v ktorých sa môže používať. Najdôležitejšie informácie o tejto téme môžete nájsť tu.

Informácie o čistých priestoroch

Znížte náklady a šetrite čas využitím riešení Festo pripravených na montáž

Riešenia pripravené pre montáž od Festo

Naši projektanti navrhujú riešenia pripravené na montáž, ktoré sú individuálne konfigurované pre vašu aplikáciu. Dostanete systémové riešenia, ktoré môžete hneď inštalovať do svojich strojov.

Informácie o riešeniach pripravených na montáž

Úplné riešenie s optimálnym využitím priestoru

Špeciálne vyvinuté liate živice chránia elektronické komponenty pred špinou a vlhkosťou. Nanášanie takéhoto materiálu si vyžaduje vysokú technickú zručnosť, pretože jeho súčasťou sú zložito zakrivené dráhy v tých najmenších priestoroch. A výrobné dávky v elektronickom priemysle sú zvyčajne veľmi malé. To znamená, že konfigurácia strojov sa musí dať zmeniť rýchlo, jednoducho a ekonomicky.

Spoločnosť bdtronic GmbH vo Weikersheime v juhozápadnom Nemecku patrí medzi dodávateľmi mikrodávkovačov k svetovej špičke. Pretože si táto spoločnosť cení vysokú flexibilitu a optimálne využitie priestoru, ako aj absolútnu presnosť a spoľahlivosť procesov, vybrala si pre svoje produkty mini-dis úplné riešenie od Festo, ktorého jadro tvorí kompaktný priemyselný robot YXMx.

Prečítajte si o tomto úspešnom projekte v časopise pre zákazníkov