Výroba jednoúčelových strojov a montážna technika

Valve Assembly Line Control System

Pri cykloch inovácie kratších ako jeden rok často nemáte na nastavenie novej výrobnej linky ani šesť mesiacov. Veci sa musia hýbať rýchlo. Pri montáži malých dielov a výrobe elektroniky si dnes môžete zabezpečiť zisk iba modularizáciou a štandardizáciou, ako aj flexibilnými automatizačnými riešeniami s nízkymi nákladmi. Presne toto vám ponúka Festo.

Konať rýchlejšie so štandardnými produktmi

Britský rodinný podnik Harwin Plc sa špecializuje na konektory s vysokou výkonnosťou. Nároky na tomto trhu sa s pokrokom v miniaturizácii rýchlo zvyšujú. V súčasnosti majú konektory vzdialenosť jednotlivých pinov iba 1,25 mm, napriek tomu musia vydržať nespočetné spájanie, niekedy v náročných podmienkach. Spoločnosť Harwin vyrába mnoho variantov.

Nová výrobná linka pre sériu Gecko preto musela byť flexibilná a ponúkať najvyššiu úroveň spoľahlivosti, presnosti, opakovateľnej presnosti a hospodárnosti. Riešením bol modulárny, rozšíriteľný automatizačný koncept od Festo. K výhodám takéhoto konceptu patria výrobné linky, ktoré sú rýchlejšie a možno ich spustiť za kratší čas, zjednodušené uvedenie do prevádzky a jednoduchá údržba.

Prečítajte si viac v časopise pre zákazníkov

Výhody štandardizácie a modularizácie

Matematika nepustí: peniaze, ktoré ušetríte počas vývoja, konštruovania a programovania softvéru sa pozitívne odrazia na konečnom vyúčtovaní. Nákupné oddelenie má okrem toho úžitok z úspor z veľkovýroby. A vy môžete ponúkať svoje riešenia rýchlejšie a flexibilnejšie.

Torsten Schulz, vedúci pracovník pre kontakt s klientmi pre segment elektronického a montážneho priemyslu, ukazuje na príklade, kde možno dosiahnuť najväčšie potenciálne úspory:

Produkty vhodné na výrobu jednoúčelových strojov a montážnu techniku

Elektromagnetický ventil VUVG, plug-in

Elektromagnetický ventil VUVG, plug-in

Nová vnútorná konštrukcia tohto univerzálneho ventila teraz ponúka výnimočnú kombináciu vysokého prietoku a kompaktnej konštrukcie. Celý rad VUVG, či už samostatný ventil, alebo ventilový terminál, je skonštruovaný tak, aby dobre uspokojil všetky vaše požiadavky.

Viac o VUVG

Minisuport DGST

Minisuport DGST

Najkompaktnejší minisuport na trhu. Integrované držiaky tlmičov a snímačov, integrované základné tlmenie. A to najlepšie – suport a pohybová platňa tvoria jeden diel, a tak ponúkajú bezkonkurenčnú torznú pevnosť a presnosť.

Viac o minisuporte DGST

Osi s vretenom a s ozubeným remeňom ELGC

Osi s vretenom a s ozubeným remeňom ELGC

Cenovo výhodné osi série ELGC vám umožnia dosiahnuť veľmi kompaktné rozmery a čo najlepšie využiť priestor na inštaláciu pri manipulácii s malými dielmi alebo v desktopových aplikáciách.

Viac o osi ELGC

Súprava so servolisom YJKP

Súprava so servolisom YJKP

Pre aplikácie s elektrickým lisovaním do 17 kN môžete jednoducho použiť vhodné štandardné komponenty, ktoré sa dajú rýchlo a ekonomicky nakonfigurovať pomocou softvéru. To všetko s riadiacim systémom v reálnom čase.

Viac o servolise YJKP

Ďalšie produkty vhodné na výrobu jednoúčelových strojov a montážnu techniku

Vaše výhody od Festo

Základný sortiment produktov Festo

Základný sortiment produktov pre (takmer) akúkoľvek úlohu

Náš základný sortiment pokrýva takmer 80 % všetkých automatizačných úloh. To zahŕňa vyše 2 200 produktov, ktoré sú po celom svete na sklade. Produkty sú zvyčajne pripravené na expedíciu do 24 hodín.

Prejsť priamo do základného sortimentu

Elektrický polohovací systém OMS

Elektrický polohovací systém OMS

Naša séria Optimised Motion Series vám umožňuje s nízkymi nákladmi automatizovať jednoduché polohovacie úlohy a jednoducho a rýchlo konfigurovať mechanické komponenty, kontrolér a softvér. Všetko v jednom balíku.

Séria Optimised Motion Series

Testovanie dotykových obrazoviek a mechanických tlačidiel

Mini H-portál EXCM

Testovacia platforma pre mobilné zariadenia s mini H-portálom EXCM

Testovacie zariadenie Chameleon od spoločnosti PKC Electronics používa rôzne adaptéry na testovanie mobilných koncových zariadení – automaticky, rýchlo a spoľahlivo. Jeho súčasťou je náš plochý portál EXCM, kompaktný manipulačný systém.

Prečítajte si viac v časopise pre zákazníkov

Iné referencie a aplikácie z elektronického priemyslu

Automatizovanie procesov pri výrobe elektroniky

Výroba elektroniky Festo

Technológie od Festo predstavujú enormný potenciál pre spoločnosti vyrábajúce elektronické zariadenia, ktoré chcú automatizovať kroky s manuálnymi procesmi. Naše rozsiahle skúsenosti s automatizáciou môžu byť prínosné aj pre konštruktérov strojov.

Na príklade montáže smartfónov vám ukážeme, aké príležitosti a výhody ponúkame v tejto oblasti.

Získajte ďalšie informácie v brožúre (PDF)