Automatizácia výroby batérií

Battery Cell Pack System

Festo má zodpovedajúce odborné vedomosti, vhodné produkty a perfektné služby, a to bez ohľadu na krajinu, v ktorej batérie vyrábate. Už sme sa veľakrát osvedčili množstvom projektov, ktoré sme realizovali u popredných výrobcov batérií. Svojou ponukou pokrývame všetky úlohy pri výrobe batérií. Náš sortiment tvoria komponenty, ktoré neobsahujú meď a zinok a sú vhodné pre suché priestory.

Lineárne portály: rýchle a presné ukladanie batériových článkovNástroje ukončujúce rameno pre manipuláciu s batériovými modulmi a systémamiPriestorové portály: montáž batériových systémov s hmotnosťou do 150 kg

 

Ďalšie manipulačné systémy získate po kliknutí sem

Lineárne portály: rýchle a presné ukladanie batériových článkovNástroje ukončujúce rameno pre manipuláciu s batériovými modulmi a systémamiPriestorové portály: montáž batériových systémov s hmotnosťou do 150 kg

Rýchlosť a presnosť vo výrobe batérií

Festo ponúka manipulačné systémy, ktoré majú vysokú rýchlosť, sú pripravené pre montáž a sú otestované, a to pre celý proces výroby batérií, od výroby článkov a modulov po inštaláciu batériových systémov.

Produkty vhodné na výrobu batérií

YJKP

Súprava so servolisom YJKP

Zmontovaná súprava so softvérom, kontrolérom a hardvérom na elektrické lisovanie a spájanie do 17 kN. Predinštalovaný softvér je možné okamžite používať a umožňuje intuitívne nastavenie parametrov.

Viac o servolise YJKP

Plochý portál EXCH

Plochý portál EXCH

Maximálna dynamická odozva. Karteziánska vysokorýchlostná manipulačná jednotka EXCH sa môže voľne pohybovať v rámci obdĺžnikového pracovného priestoru. Dva pevné motory jej umožňujú dosahovať vysokú dynamiku a zrýchlenie. Jednotka má minimálnu pohybovanú kľudovú hmotnosť, ako aj spotrebu energie.

Viac o portáli EXCH

Elektromagnetický ventil VUVG, plug-in

Elektromagnetický ventil VUVG, plug-in

Nová vnútorná konštrukcia tohto univerzálneho ventila teraz ponúka výnimočnú kombináciu vysokého prietoku a kompaktnej konštrukcie. Celý rad VUVG, či už samostatný ventil, alebo ventilový terminál, je skonštruovaný tak, aby dobre uspokojil všetky vaše požiadavky.

Viac o ventile VUVG

Kompaktné valce DPDM

Kompaktné valce DPDM

Je kompaktný, pretože je kratší a ľahší a môže byť priskrutkovaný rôznymi spôsobmi. S pevným tlmením, s piestnou tyčou poistenou proti pretočeniu alebo s priechodnou piestnou tyčou, jednočinný alebo dvojčinný: presne taký, aký potrebujete.

Viac o valci DPDM

Ďalšie produkty pre výrobu batérií

Výroba batérií v budúcnosti

Inovatívna automatizačná technika pre e-mobilitu

Inovatívna automatizačná technika pre e-mobilitu

Elektrické automobily určujú trend. Ich úspech však záleží od batérií, ktoré budú mať vysoký výkon a rozumnú cenu. Pilotný projekt AMPLiFII v spoločnosti WMG v Spojenom kráľovstve kladie základy pre novú generáciu batérií pre pohony. Súčasťou projektu je aj inovatívna automatizačná technika od spoločnosti Horizon Instruments s riešením pick & place od Festo.

Prečítajte si viac v časopise pre zákazníkov

Často kladené otázky o produktoch bez obsahu medi

Pri práci s materiálmi pre elektródy je veľmi dôležitá technická čistota. Aj nepatrné množstvo medi môže v batérií spôsobiť nežiaducu reakciu a skrat.

Čo vo Festo znamená „bez obsahu medi“?

Vo všeobecnosti platí, že neexistujú žiadne záväzné a explicitné normy pre produkty bez obsahu medi, ako je to potrebné pri výrobe batérií. Spoločnosť Festo preto koná v súlade s kritériami, ktoré sa zvyčajne používajú na trhu. Mali sme rozsiahle diskusie s našimi zákazníkmi o požiadavkách, ktoré musia spĺňať produkty bez obsahu medi. Výsledkom sú tieto pravidlá: bez obsahu medi pre produkty Festo znamená:

  • ... ložiská, vedenia a všetky ostatné časti, ktoré sú vystavené treniu, neobsahujú žiadnu meď
  • množstvo medi v zliatinách použitých pre všetky ostatné časti produktu je menej ako 6,0 %.

Na káble, motory, dosky plošných spojov a riadiace ventily sa požiadavky na obsah medi nevzťahujú.

Know-how na stiahnutie

Elektromobilita Festo

Výroba batérií je pre sľubný budúci trh s elektrickými vozidlami kľúčová. Staňte sa súčasťou odhaľovania plného potenciálu – s automatizačnou technikou od Festo.

Brožúra na stiahnutie k dispozícii
Riešenia pre výrobu batérií (PDF)