Proje ve çözümlerde öne çıkanlar

Hızlı, hassas ve sağlam wafer kavrama: Bernoulli tutuculu Festo H-gantry

Yumuşak ve güvenilir tutma

Uygulama: Üretim süreci sırasında wafer'lerin sürekli olarak güvenli bir şekilde tutulup çeşitli üretim aşamalarına taşınması gerekir. Modüllerin üretim masraflarını olabildiğince düşük tutmak için bu işlem hız gerektirir. Wafer'lerin kırılmaması için bu tutuş aynı zamanda hassas bir şekilde gerçekleşmelidir.

Amacınız: Wafer üretim prosesinde aşamalar ilerledikçe, wafer'ler işlenerek daha fazla değer kazanır. Doğru zamanda güvenilir tutucu teknolojisinin uygulanması bu nedenle, gerek iş parçası handlingi, gerekse makineler için yatırım ve enerji tasarrufu açısından önemli bir rol oynar.

Festo'dan Bernoulli tutucularla güvenilir ve düşük temaslı tutuş

Bernoulli tutucularla tutma

Wafer üzerindeki gölgeler, bitmiş ürün olarak güneş pilinin performansını düşürür. Bu gölgeler çoğunlukla üretim esnasındaki tutuştan sonra wafer yüzeyinde kalan izlerdir. Bernoulli tutucular wafer'leri neredeyse temassız tutar ve güvenilir bir şekilde yeniden konumlandırır. Vakumlu vantuzlara karşın Bernoulli vantuzları saf basınçlı havayla çalışır. Hava, halka şeklindeki ince bir yarıktan dışarı bastırılır ve böylece vakum etkisi yaratarak wafer'in yumuşak ama güvenilir bir şekilde kaldırılmasını sağlar ve wafer üzerinde hiçbir kalıntı bırakmaz. Uygulamaya bağlı olarak, düşük temaslı tutuş için polimerden veya yüksek lateral kuvvetler için elastomerden oluşan ara parçalar opsiyonel olarak temin edilebilir. Tümü değerli güneş pillerini tutmaya yarayan yüksek kaliteli çözümler.

Festo'dan vantuz ara parçası OASI: Kırılgan iş parçalarını emiş ve hasara karşı korur

Vantuz ara parçası ile tutma

Vantuz ara parçası OASI, kırılgan iş parçalarını emiş ve hasara karşı korur. Uygun vantuzla birlikte kombine edildiğinde, wafer'lerin güvenilir bir şekilde tutulması ve izlenmesi için komple bir çözüm oluşturur. Bu düşük maliyetli çözüm, özellikle ham wafer handling işlemleri, örn. bir güneş pili üretim hattının başındaki yükleme istasyonu için idealdir.

  • Temas yüzeyinin genişletilmesi kırılgan iş parçalarının emilerek içeri çekilmesini önler
  • Valfin kirlenmesini önler
  • Düşük yatırım ve enerji maliyeti