Proje ve çözümlerde öne çıkanlar

Harwin Plc'de elektrik konnektörlerinin esnek üretimi

Harwin firması, elektrikli Gecko konnektör serilerinin üretimi için modüler ve ölçeklenebilir bir otomasyon konsepti geliştirdi. Aşağıdaki tanımlanmış olan üç ana istasyonda gerçekleştirilen işlemler mümkün olduğunda çok standart parça içeren modüllerle sağlanmaktadır:

  • pin kontaklarını konnektör yuvalarına yerleştirilmesi
  • pinlerin presle yerlerine oturtulması
  • pinlerin bükülmesi

 

Bir aile firması olan İngiliz üretici Harwin Plc, üretiminin kalite ve esnekliğinin garantilenmesi için servo pres kit YJKP ve kompakt handling sistemi YXMx gibi Festo otomasyon ürünlerine güveniyor.

 

 

Harwin Plc kullanıcı raporu:

Konnektör montajı için servo presler ve handling sistemleri (İngilizce)

 

 

Baskılı devre kartı üzerinde presle geçmeli soket bağlantılar

Yüksek hassasiyetle çalışan bu güçlü handling ve montaj cihazı, presle geçmeli soket bağlantıları tutlma ve besleme işlemlerini entegre bir birleştirme prosesiyle kombine ediyor.

Görsel ve kuvvet/kaydırma aracılığıyla ikili izleme - tüm pinlerin ugun kuvvetle preslenip geçtiğini ve tam olarak yerleştiğini garantiler.

 

Daha fazla bilgi için tıklayın: planlama ve seçme yazılımı PositioningDrives

 

 

Valf muhafazasına kartuş presleme

Küçük parça montajı ve elektronik bileşen üretiminde presleme uygulamaları büyük çeşitlilik gösterir ve farklı kuvvetler gerektirir:
örn. valf muhafazalarına kartuşlar preslenirken yüksek presleme kuvvetleri, baskılı devre kartı montajında ise hafif presleme kuvvetleri gerekir.

 

Kurulmaya hazır çözümler hakkında daha fazla bilgi