Biyonik Öğrenme Ağı –
doğadan esinlenme

Biyonik Öğrenme Ağı 2014'ün yıldızı: BionicKangaroo

 

Biyonik Öğrenme Ağı 2014'ün yıldızı: BionicKangaroo


Festo Biyonik Öğrenme Ağı, bu yıl da Hannover fuarında yarının ve daha ileri geleceğin otomasyon teknolojisi için yeni ufuklar açmaya devam edecek.

 

Festo, üniversiteler, enstitüler ve arge şirketleriyle birlikte yürüttüğü disiplinler arası çalışmalar sonucunda benzersiz yenilikçi konseptler geliştirdi. Örneğin doğada var olan modeller, otomasyon sektörünün geleceği için yeni çözümlere esin kaynağı oldu.

 

Son projeleri ve Biyonik Öğrenme Ağı hakkındaki diğer her tür bilgiyi Festo'nun uluslararası kurumsal websitesinde bulabilirsiniz.


BionicKangaroo

Doğal modeli gibi enerjiyi verimli kullanarak zıplama

Tıpkı doğal modeli gibi BionicKangaroo da inişi sırasında açığa çıkan enerjiyi geri kazanabilir, depolayabilir ve bir sonraki zıplaması için verimli bir şekilde kullanabilir.

 

BionicKangaroo hakkında her şey


 

eMotionSpheres

Otonom sistemlerde çarpışmasız uçuş

eMotionSpheres ile Festo, birden fazla uçan nesnenin belirli bir hava sahasında, bireysel veya kollektif olarak, eşgüdümlü bir şekilde nasıl hareket edebildiğini gösteriyor.

 

eMotionSpheres hakkında bilmeniz gereken her şey


 

MultiChoiceGripper

İnsan elini örnek alan değişken tutma

Çok fonksiyonlu tutucu, herhangi bir dönüşüme gerek kalmadan, paralel ve merkezli tutmayı kombine ederek adapte olabilen parmakları esnek ve yumuşak bir biçimde birbirinden farklı birçok şekile kolayca uyum sağlar.

 

MultiChoiceGripper hakkında daha fazla bilgi