Endüstri 4.0 / IoT – Ürünler ve çözümler

Endüstri 4.0 ve Nesnelerin İnterneti (IoT) kavramlarının sağladığı teknolojiler orijinal ekipman üreticilerinin (OEM) yanı sıra son kullanıcıları aynı şekilde büyülüyor: Üretim dünyası ve dijital dünya bir araya gelerek fabrika otomasyonunu daha esnek, daha enerji verimli, daha etkin lojistik süreçleri sağlıyor ve değer zincirini optimize ediyor - üstelik tüm bunlar proses otomasyonunda da gerçekleşiyor.


Internet of Things (IoT), akıllı fabrikalar, siber-fiziksel sistemler ve Big Data gibi terimler gelecek projesinin kilit kavramlarıdır ve bu projede çözümler daha hızlı, daha çeşitli, daha esnek ve daha akıllı olmalıdır. Aynı zamanda erişilebilirliğin artırılması, enerji verimliliği ve tam zamanında üretim talepleri ile ilgili istekler giderek artmaktadır.


Festo, Endüstri 4.0 trendini şekillendirmede önemli bir rol oynuyor ve de özellikle şu konuları vurguluyor:


Politika ve standardizasyon: Festo, Alman Federal Hükümetin "Endüstri 4.0" girişiminin bir üyesi ve tüm önemli standartlar komitelerinde ve girişimlerde bu konuda çalışmalar yürütüyor.

Festo'da araştırma



Ürünler ve teknolojiler: Festo, kontrol teknolojisinden sensörlere ve aktüatörlere kadar eksiksiz elektriksel ve pnömatik otomasyon çözümleri sunar.    

 

Uygulamada Endüstri 4.0: Scharnhausen Teknoloji Fabrikası

Otomasyon dünyası

Ürünlere ve çözümlere aşağıdaki sekmelerden ulaşabilirsiniz.

Temel ve ileri seviye mesleki eğitim: Festo, çalışanlarını geleceğe yönelik olarak eğitir, proses optimizasyonunu ve ileri seviye eğitimi sağlar.

 

Didaktik: CP Factory

Geleceğin fabrikası için eğitim



İnsan-makine etkileşimi: Doğadan öğrenme ve biyonik öğrenme ağı.

Endüstri 4.0 hakkında Festo'ya sormak istediğiniz sorular var mı?

İrtibat
 

Basında çıkanlar

Aşağıdan daha fazla bilgi için:

CPX-IOT gateway (İngilizce)

Kompakt handling sistemi YXMx içeren E4.0 çözüm örneği (İngilizce)

 
 
 
IO-Link ürünleri

Endüstri 4.0, IO-Link ile akıllı sensörler ve aktüatörler

Akıllı bir bağlantı olarak IO-Link, Endüstri 4.0 sensörleri ve aktüatörleri için mümemmel bir kombinasyondur: Karmaşık tanılamalar, standartlaştırılmış protokoller kullanılarak hızla transfer edilebilir ve durum izleme konseptleri uygulamaya geçirilebilir.

 


Festo, farklı sensör serilerinden, aktüatörlere (örn. valf adaları, elektrikli eksenler ve servo motor sürücü) kadar birçok IO-Link cihazı sunar.


IO-Link

Endüstri 4.0 için çözümler

CPX/EMCA ile paralel kinematik sistem

Endüstri 4.0, kontrol kabinsiz robot teknolojisi: CPX/EMCA ve sanal iletişim arabirimleriyle yüksek hızlı handling sistemi

  • Devrim niteliğinde: Kapsamlı fonksiyon entegrasyonu sayesinde kontrol kabinsiz, kompakt robotik yapı
  • CPX kontrolör IP65/67, Codesys Softmotion ile, Endüstri 4.0 için OPC UA arabirimi
  • Entegre motorlar EMCA, IP54/65
  • Festo Didactic'in simülasyon yazılımı CIROS ve güncel paralel kinematik sisteme bağlantıyla sanal devreye alma. Tanımlayıcı dil AML (Automation Markup Language, yakında Endüstri 4.0 için standart) için hazırlanmış.
  • Üç boyutlu alanda, serbest programlanabilir hareketler için robotik fonksiyonlu, yüksek hızlı handling sistemi - hareket kontrolü Festo'dan
  • Kompakt handling sistemlerimizle veya başka mekatronik sistemlerle kolayca bütünleştirilbilir

Katalogda CPX


İnceleme: CPX/EMCA ile delta kinematik   

 

Uzmanlarımız büyük bir memnuniyetle Endüstri 4.0 hakkındaki sorularınızı cevaplayacaktır: