Parça listelerini sisteme yüklemek/sistemden almak

Parça listelerinin sisteme yüklenmesi

CSV uzantılı dosyaların sisteme yüklenmesi

CSV formatında herhangibir sipariş listesini direkt olarak Online Shop'a yükleyebilirsiniz. Açılan listeden ürün numarası ve miktarı bilgisini içeren kolonları seçiniz.

 

Uygulama Festo ürün numaralarını otomatik olarak algılar ve alışveriş sepetine aktarır. Ürünlerin sepete aktarımının ardından fiyatları ve teslimat süreleri güncellenir, böylece alışveriş listesini kaydedebilir ya da sipariş aşamasına geçebilirsiniz.

   

Up

DVD Kataloğundaki seçilen ürün numaralarının sisteme yüklenmesi

Festo tarafından hazırlanmış olan DVD'de yer alan elektronik katolog kullanılarak hazırlanmış alışveriş listesini sisteme yüklemek için aşağıdaki adımları takip ediniz:

 

1. "Sepeti sisteme yükleme"yi tıklayınız.
2. Üst kısımda yer alan "Festo formatındaki CSV dosyasını" opsiyonunu seçiniz
3. "Göz at" kısmını tıklayınız ve sisteme yüklemek istediğiniz dosyayı seçiniz.
4. "Başlat"ı tıklayınız.
5. Dosyada yer alan ürünler Online Shop'a yüklenir ve ürünlerin fiyatları ve teslim süreleri güncellenir.

Up

Kopyala & Yapıştır

"Kopyala ve Yapıştır" üzerinden sisteme yükleme yapabilmek için "Sisteme parça listesi yükleme"yi tıklayınız. Buradan açılacak pencereye mesela Excel tablosundan kopyalamış olduğunuz Festo parça numarası ve miktarlarını kolaylıkla yapıştırabilirsiniz.    

 

Bu şekilde sisteme aktarabileceğiniz Festo parça ürün numarası sayısı 100 ile sınırlıdır.    

Up

CSV dosyası

".csv" uzantısı, "virgülle ayrılmış değerler" tanımının ingilizce karşılığının kısaltmasıdır ve basit verileri saklamak için kullanılan bir dosya türüdür. Ürün listelerini içeren bu formattaki bir dosyayı CSV dosyası kaydedebilen herhangi bir uygulama ile oluşturabilirsiniz.  

 

Parça listelerini sisteme yüklemek

Up

Oluşturulmuş olan sepeti sistemden indirmek

Oluşturulmuş olan bir alışveriş listesini bir dosyaya kaydetmek

Var olan bir alışveriş listesini "Sistemden sepeti indir"e tıklayarak bir dosyaya kaydedebilirsiniz. Kaydedilen bu dosya daha sonra Excel veya bir text editörü ile açılabilir ve istediğiniz bir uygulamaya yüklenebilir.

 

"Ayarlar"a tıklayarak hangi alanları kaydetmek sitediğinizi ve bilginin hangi kolonda görünmesini isediğinizi seçebilirsiniz.

   

Up

Sistemden veri indirebilmek için gerekli tarayıcı ayarları

Alışveriş sepetlerini sistemden indirebileceğinizden emin olabilmek için tarayıcınızın güvenlik ayarları içerisinde "dosya indirmelerinin otomatik onay mesajı" kısmının etkinleştirilmiş olduğunu kontrol ediniz.

 

Eğer etkin değilse, aşağıda gösterildiği gibi etkinleştirebilirsiniz:

 

Up